Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

noimage
traktor
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2009-06-03
Jazdecká Kobyla
Jazdecká Kobyla
( / Živočíšna výroba)
2010-03-14
traktorový navijak
traktorový navijak
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2011-04-19

Chceli by predať viac strojov PDF Tlačiť Email
Obnova strojového parku v našich poľnohospodárskych podnikoch je pomalá. Predajcovia poukazujú na stále vysoký priemerný vek používanej techniky a dúfajú v oživenie obchodov. BRATISLAVA. Stroje, ktorých nákup bol koncom minulého storočia štedro dotovaný, už dožívajú a nákup novších bol v nasledujúcom období skromnejší. Podľa predajcov poľnohospodárskej techniky sa neustále menili podmienky dotovania a predlžoval sa čas posudzovania projektov. V tomto roku by však obchody mohol oživiť Program rozvoja vidieka na roky 2007 až 2013.

Slabší tok peňazí na podporu nákupu poľnohospodárskej techniky, najmä v uplynulých troch rokoch, sa premietol aj do slabšej návštevnosti výstav a tiež prezentačných podujatí, ktoré organizuje Agrion - Združenie výrobcov a predajcov pôdohospodárskej techniky v SR.


Dni poľa

Jeho členovia sa pred pár dňami stretli na výročnom valnom zhromaždení. V diskusii zazneli názory, že zúčastnené firmy by mali mať na Dňoch poľa väčší priestor na realizáciu svojich aktivít. Napríklad v Českej republike pri predvádzaní techniky na krmoviny mala každá firma k dispozícii až hektárový pozemok.

Združenie naplánovalo na tento rok dva celoslovenské dni poľa. Prvý, so zameraním na krmoviny, bude asi 5. júna v Liptovskom Ondreji a druhý v októbri v Seliciach venujú kukurici. Súčasťou oboch podujatí budú odborné semináre. Okrem toho združenie plánuje zorganizovať v máji v Nitre samostatný odborný seminár. Agrion prevezme aj odbornú garanciu na jesennej výstave poľnohospodárskej techniky Agro - Tech v Trenčíne.


Technické kontroly

Na blížiaci sa veľtrh Tech -Agro do Brna sa chystá asi šesť členov združenia. Počas sprievodných podujatí tam vystúpia aj zástupcovia Technického a skúšobného ústavu pôdohospodárskeho v Rovinke.

Riaditeľ ústavu Richard Markovič pripomenul, že od l. januára 2008 platí nová vyhláška o technickej kontrole traktorov a ďalších strojov, ktoré majú ŠPZ. Postihy síce podľa zákona hrozia až od roku 2009, firmy by sa však mali pripraviť na zvýšený záujem zákazníkov o náhradné diely.


Tok informácií

Hovorilo sa aj o nedostatočnom toku informácií medzi dovozcami. Podľa predsedu Jána Jecha sa však samotné firmy zdráhajú zverejňovať tieto informácie, takže ich vyzval k väčšej otvorenosti.

Združenie má teraz 41 členov, keďže traja vystúpili, vraj preto, že odchádzajú od poľnohospodárskeho strojárstva, a dvaja noví pribudli.
Peter Fillo
(Roľnícke noviny, č. 10, 7. marca 2008)
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >MTZ BELARUS TRACTORS
Claas Axion Komfort Technik

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten