Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

roh
Hlavné menu
roh
roh
Naši partneri
roh

Webnoviny

roh
Kto je pripojený?
roh
   Práve je pripojených:
  2 Hostí

   Návštevy včera: 285
   Dnes: 259
   Za mesiac: 5154
   Celkom: 435457

Fixacni klietka na skot
Fixacni klietka na skot
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2009-12-26
Predám na V3s
Predám na V3s
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2014-05-16
Predám traktor
Predám traktor
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2011-05-02

Chceli by predať viac strojov PDF Tlačiť Email
Obnova strojového parku v našich poľnohospodárskych podnikoch je pomalá. Predajcovia poukazujú na stále vysoký priemerný vek používanej techniky a dúfajú v oživenie obchodov. BRATISLAVA. Stroje, ktorých nákup bol koncom minulého storočia štedro dotovaný, už dožívajú a nákup novších bol v nasledujúcom období skromnejší. Podľa predajcov poľnohospodárskej techniky sa neustále menili podmienky dotovania a predlžoval sa čas posudzovania projektov. V tomto roku by však obchody mohol oživiť Program rozvoja vidieka na roky 2007 až 2013.

Slabší tok peňazí na podporu nákupu poľnohospodárskej techniky, najmä v uplynulých troch rokoch, sa premietol aj do slabšej návštevnosti výstav a tiež prezentačných podujatí, ktoré organizuje Agrion - Združenie výrobcov a predajcov pôdohospodárskej techniky v SR.


Dni poľa

Jeho členovia sa pred pár dňami stretli na výročnom valnom zhromaždení. V diskusii zazneli názory, že zúčastnené firmy by mali mať na Dňoch poľa väčší priestor na realizáciu svojich aktivít. Napríklad v Českej republike pri predvádzaní techniky na krmoviny mala každá firma k dispozícii až hektárový pozemok.

Združenie naplánovalo na tento rok dva celoslovenské dni poľa. Prvý, so zameraním na krmoviny, bude asi 5. júna v Liptovskom Ondreji a druhý v októbri v Seliciach venujú kukurici. Súčasťou oboch podujatí budú odborné semináre. Okrem toho združenie plánuje zorganizovať v máji v Nitre samostatný odborný seminár. Agrion prevezme aj odbornú garanciu na jesennej výstave poľnohospodárskej techniky Agro - Tech v Trenčíne.


Technické kontroly

Na blížiaci sa veľtrh Tech -Agro do Brna sa chystá asi šesť členov združenia. Počas sprievodných podujatí tam vystúpia aj zástupcovia Technického a skúšobného ústavu pôdohospodárskeho v Rovinke.

Riaditeľ ústavu Richard Markovič pripomenul, že od l. januára 2008 platí nová vyhláška o technickej kontrole traktorov a ďalších strojov, ktoré majú ŠPZ. Postihy síce podľa zákona hrozia až od roku 2009, firmy by sa však mali pripraviť na zvýšený záujem zákazníkov o náhradné diely.


Tok informácií

Hovorilo sa aj o nedostatočnom toku informácií medzi dovozcami. Podľa predsedu Jána Jecha sa však samotné firmy zdráhajú zverejňovať tieto informácie, takže ich vyzval k väčšej otvorenosti.

Združenie má teraz 41 členov, keďže traja vystúpili, vraj preto, že odchádzajú od poľnohospodárskeho strojárstva, a dvaja noví pribudli.
Peter Fillo
(Roľnícke noviny, č. 10, 7. marca 2008)
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >Claas Cougar demo 3D
Claas Jaguar 980

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten