Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

noimage
Predaj strojov
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2016-03-07
noimage
Výroba náhradných dielov na poľnohos. stroje
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2011-08-15
noimage
KUKURICA
(Rastlinná výroba / Rastlinné produkty)
2008-04-13

Agrárne veľtrhy lámali doterajšie rekordy PDF Tlačiť Email
Drobné ozdôbky vyrobené z včelieho vosku, traktory s kolesom vyšším než ľudská postava, poľovnícke trofeje či živé zvieratá - to všetko mohli návštevníci brnianskych veľtrhov Techagro, Animal Vetex a Silva Regina vidieť na jednom mieste v priebehu niekoľkých minút. Za širokým záberom výstavy stál rekordný počet zúčastnených firiem, ktoré zas pritiahli rekordný počet návštevníkov. BRNO. „Ruskí špecialisti sa zaujímajú o poľnohospodárske veľtrhy na celom svete. V porovnaní s nimi obstáli českí vystavovatelia veľmi dobre. Leningradská oblasť má s Juhomoravským krajom uzatvorenú zmluvu o spolupráci, návštevy medzi oboma regiónmi budú preto aj naďalej pokračovať, na budúcom veľtrhu v Brne sa rozhodne zúčastníme,“ pochválil snahu organizátorov i vystavovateľov Sergej V. Jachniuk, viceguvernér Leningradskej oblasti.

Na výstavnej ploche takmer 65-tisíc štvorcových metrov sa predstavilo 850 spoločností z dvadsaťjeden krajín. V priebehu piatich dní sa na brnianskom výstavisku vystriedalo zhruba 88-tisíc návštevníkov zo štyridsiatich deviatich krajín, pričom až 70 percent z nich tvorili odborníci. O tom, že veľtrhy nie sú len miestom, kde sa stretnú priatelia a známi, alebo kde sa propagujú jednotlivé značky, svedčí aj fakt, že niektorým firmám sa podarilo na mieste predať všetky vystavovane stroje.


Široká ponuka strojov

Príjemnej atmosfére prialo aj pekné počasie. Čisté modré nebo aj svietiace slniečko pripomínali, že jar je už v plnom prúde. Návštevníci si preto mohli dosýta poprezerať poľnohospodársku techniku, ktorá bola vystavená nielen v halách, ale aj vonku pred nimi. Ponuka bola, čo sa týka funkcií, účelu, farieb či tvarov, naozaj široká: variovala od malého, takmer hračkársky pôsobiaceho traktora až po stroj, ktorému dospelý človek nesiahal ani po vrch kolesa. Pre tých, ktorým vizuálny zážitok nestačil, boli pripravené jazdy zručnosti na traktore alebo preteky na autodráhe.


Lákadlom boli aj zvieratá

K expozíciám, pred ktorými bolo takmer stále plno, patrila výstava hospodárskych zvierat. Špičkové kolekcie dojníc, jalovíc, ošípaných, oviec a kôz rôznych plemien sa zúčastnili na súťažných aj nesúťažných prehliadkach, no najsympatickejšie asi pôsobili, keď pokojne odpočívali na slame. Veľkej pozornosti sa tešili najmä jahniatka a kozliatka vyzerajúce ako živé plyšové hračky.

Návštevníci zaplnili aj pavilón Z, kde sa v rámci veľtrhu Silva Regina predstavili lesníci, poľovníci a včelári. Páni sa zhromažďovali najmä okolo expozícií zbrojárskych firiem, kým dámy si radšej prezerali ponuku oblečenia a doplnkov pre pobyt v lese. Deti zasa lákali stánky včelárov, lepšie povedané, ponúkaný med. Pred pavilónom predvádzali zúčastnené firmy spracovanie dreva a v praxi ukazovali prácu ťažkých lesných mechanizmov.


Spracovanie biomasy

Odborný sprievodný program mal dva ťažiskové body: prvým z nich bol Stredoeurópsky veterinárny kongres venovaný liekovej politike, druhým bola široká a stále dôležitejšia téma spracovania biomasy.

S odpadmi vznikajúcimi pri poľnohospodárskej výrobe sa síce zatiaľ príliš nehospodári, no situácia sa vďaka dotáciám, ako aj uvedomelosti poľnohospodárov, pomaly začína meniť. Z odpadu sa totiž môže stať vysoko kvalitný zdroj energie, a vedľajším výstupom môže byť i kvalitné hnojivo.
Marína Urbániková
(Roľnícke noviny, č. 16, 18. apríla 2008)
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >Valtra T190 + Kuhn plough
Zetor race

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten