Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

roh
Hlavné menu
roh
roh
Naši partneri
roh

Webnoviny

roh
Kto je pripojený?
roh
   Práve je pripojených:
  1 Hosť

   Návštevy včera: 207
   Dnes: 265
   Za mesiac: 5707
   Celkom: 402253

ramená spodné nové na Zetor
ramená spodné nové na Zetor
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2015-12-30
kardany nové
kardany nové
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2013-07-18
LKT predaj novych nahradnych dielov
LKT predaj novych nahradnych dielov
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2010-01-26

Ceny hydiny by mali vzrásť PDF Tlačiť Email
Ceny chladenej hydiny by mali zhruba od polovice mája stúpnuť. Uviedol to po utorkovom valnom zhromaždení Únie hydinárov Slovenska jej predseda Ľubomír Roman. BANSKÁ BYSTRICA. „Rátame s cenou na predajných pultoch minimálne okolo 80 korún. V Európe pod tri eurá kurča nekúpite,“ povedal Ľ. Roman s tým, že kým v súčasnosti hydinári predávajú obchodníkom kilogram mäsa za približne 58 Sk, v blízkom čase by to malo byť o 5 až 6 Sk viac. Cena za výkup živej hydiny od chovateľov by mala stúpnuť o 2 až 3 Sk za kilogram.

Slovenskí chovatelia aj spracovatelia hydiny sú podľa únie hydinárov od začiatku roka v strate. Nárast cien vstupov, najmä kŕmnych zmesí, sa im totiž nepodarilo premietnuť do cien hydiny. Strata na kilogram mäsa je podľa Ľ. Romana pri výrobných fabrikách okolo 3,50 Sk na kilogram mäsa. Keď producenti hydiny nechcú vyrábať straty, odstavujú farmy.

Ročná produkcia hydiny na Slovensku sa vlani znížila z takmer 120-tisíc na menej ako 100-tisíc ton, kým dovoz stúpol na 50-tisíc ton. Ako uviedol výkonný riaditeľ Únie hydinárov Slovenska Vladimír Baštek, v súčasnosti diskutované otváranie európskych trhov pre lacný dovoz z krajín mimo EÚ považujú za neprijateľné.

„Investovali sme veľké prostriedky do nových technológií, aby sme spĺňali hygienické kritériá EÚ a v súčasnosti sa diskutuje o tom, že by sme mali otvárať trh pre tých, ktoré tieto kritériá nemusia spĺňať. Samozrejme, že cenové relácie sú potom neporovnateľné. Spotrebitelia sú radi, že môžu kupovať čoraz lacnejší tovar. V štádiu, keď začne dominovať dovoz, však nízke ceny začnú rásť,“ uviedol to V. Baštek.
SITA
(Roľnícke noviny, č. 16, 18. apríla 2008)
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >Claas Cougar demo 3D
Claas Axion Komfort Technik

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten