Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

roh
Hlavné menu
roh
roh
Naši partneri
roh

Webnoviny

roh
Kto je pripojený?
roh
   Práve je pripojených:
  1 Hosť

   Návštevy včera: 303
   Dnes: 223
   Za mesiac: 5224
   Celkom: 444701

noimage
Výpredaj trysiek na postrekovače 30%-ná zľava
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2010-08-22
Motory na predaj: E516, Liaz, Å 706, IFA
Motory na predaj: E516, Liaz, Š706, IFA
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2010-03-29
noimage
Predam
( / Mechanizácia)
2012-06-01

Pestovatelia a chovatelia môžu skontrolovať svoje výrobky PDF Tlačiť Email
Pestovatelia a chovatelia spolu so spotrebiteľmi budú mať možnosť 19. a 26. mája využiť bezplatne jedinečnú príležitosť, kedy môžu priniesť čerstvé vlastné produkty na príslušnú Regionálnu Veterinárnu a potravinovú správu. Tá zabezpečí odoslanie týchto vzoriek do Štátneho veterinárneho a potravinového ústavu Dolný Kubín, kde budú vyšetrené a výsledok im bude zaslaný poštou na domácu adresu. Inak vyšetrenie jednej vzorky na dusičnany stojí 1500 Sk a na salmonelu u vajíčok 380 Sk. Teraz to však bude bezplatne. Projekt prebieha pod záštitou ministerky pôdohospodárstva SR Zdenky Kramplovej. Určený je pre malých pestovateľov zeleniny a producentov vajec určených pre vlastnú domácu spotrebu. Projekt vychádza z hlavných priorít súčasnej vlády na zabezpečenie potravinovej bezpečnosti obyvateľstva Slovenskej republiky.

Výrobcovia, ktorí vyrábajú potraviny, manipulujú s nimi a uvádzajú ich na trh (do obehu), sú povinní zabezpečovať podmienky dodržiavania hygieny, požiadavky zdravotnej neškodnosti a kvality vyrábaných potravín a zabezpečovať podmienky a predpoklady, aby potraviny zodpovedali ustanoveniam zákona 152/1995 Z.z. o potravinách a aby spĺňali požiadavky podľa zákona 39/2007 Z.z. o veterinárnej starostlivosti a príslušných nariadení EÚ. Všetky potraviny a suroviny sú kontrolované úradnými veterinárnymi lekármi a inšpektormi potravinového dozoru.

Drobní pestovatelia zeleniny a producenti vajec, ktorých produkcia je určená pre vlastné samozásobenie a spotrebu vo vlastnej domácnosti, nie sú v systéme kontroly na zdravotnú bezpečnosť týchto produktov.

Preto ponúkame pre takých malých producentov možnosť bezplatného laboratórneho vyšetrenia na potvrdenie zdravotnej neškodnosti svojich prvovýrobných produktov.

Štátna veterinárna a potravinová správa SR v spolupráci so Štátnym veterinárnym a potravinovým ústavom v Dolný Kubín pripravila pre domácich pestovateľov a chovateľov možnosť dať si vyšetriť vlastnú produkciu na obsah dusitanov a dusičnanov v prípade zeleniny, respektíve na výskyt salmonely v prípade domácich vajíčok.

Projekt je vysoko aktuálny predovšetkým v jarnom období, pri dopestovávaní skorej jarnej zeleniny samozásobiteľmi, a pri zvýšenom počte črevných ochorení spojených s výskytom salmonel vo vajíčkach.

Priniesť bude možné jarnú zeleninu /zelený šalát, reďkovka príp. iné/ na prítomnosť dusičnanov a slepačie vajcia na prítomnosť salmonely.
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >John Deere  wheelie!!!
Zetor 11741.1

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten