Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

roh
Hlavné menu
roh
roh
Naši partneri
roh

Webnoviny

roh
Kto je pripojený?
roh
   Práve je pripojených:
  7 Hostí

   Návštevy včera: 312
   Dnes: 519
   Za mesiac: 5711
   Celkom: 343912

Predám HON
Predám HON
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2010-10-12
noimage
Slnečnica čierna
(Živočíšna výroba / Krmivá)
2011-11-06
katalógy náhradnych dielov na Zetor
katalógy náhradnych dielov na Zetor
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2011-10-21

Unikátna mobilná jednotka PDF Tlačiť Email
Štátna veterinárna a potravinová správa SR sa hrdí jedinečnou mobilnou jednotkou v rámci Európskej únie na rýchlu likvidáciu zvierat pri výskyte nebezpečných a veľmi nebezpečných nákaz (klasický mor ošípaných, vysoko patogénna vtáčia chrípka, slintačka a krívačka, BSE atd.). V prípade potreby a na požiadanie iného členského štátu je pripravená zasiahnuť v hociktorom štáte Európy. Základnými požiadavkami pri zabíjaní zvierat sú rýchlosť a humánny spôsob likvidácie, mobilita, dostupnosť a schopnosť rýchleho nasadenia a samozrejme v neposlednom rade, sú aj čo najnižšie náklady na prevádzku zariadenia. Mobilná jednotka sa skladá z nákladného auta s prívesom a dodávky – transportéru na prepravu osobných ochranných, pracovných a dezinfekčných pomôcok pre skupinu obsluhujúcu jednotku a zabezpečujúcu samotnú činnosť.

Na nákladnom vozidle sú naložené prepravné koše s plynovými fľašami s obsahom CO2 (na vozidle je možné prepravovať 10 košov po 12 fliaš, celkom 120 fliaš), ďalej redukčná tlaková stanica na fľaše, hydraulická ruka a naťahovacie zariadenie na kontajner. Za nákladným vozidlom je pripojený príves, na ktorom je naložený dvojkomorový kontajner, v ktorom sú umiestnené dve klietky pre hydinu (použiteľné aj pre iné malé zvieratá).

Európska komisia na rokovaní 21. 4. 2008 vysoko hodnotila všetky kroky realizované na zdolávanie klasického moru ošípaných v chovoch domácich ošípaných a ocenila dôslednosť realizácie opatrení ako aj spoluprácu s EK pri riešení tejto situácie.
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >john deere
Zetor Crystal 12045

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten