Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

Predám 12145
Predám 12145
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2015-09-16
predam balikovane seno
predam balikovane seno
(Živočíšna výroba / Krmivá)
2010-07-05
noimage
Darujem konský hnoj
( / Rastlinná výroba)
2011-04-05

Unikátna mobilná jednotka PDF Tlačiť Email
Štátna veterinárna a potravinová správa SR sa hrdí jedinečnou mobilnou jednotkou v rámci Európskej únie na rýchlu likvidáciu zvierat pri výskyte nebezpečných a veľmi nebezpečných nákaz (klasický mor ošípaných, vysoko patogénna vtáčia chrípka, slintačka a krívačka, BSE atd.). V prípade potreby a na požiadanie iného členského štátu je pripravená zasiahnuť v hociktorom štáte Európy. Základnými požiadavkami pri zabíjaní zvierat sú rýchlosť a humánny spôsob likvidácie, mobilita, dostupnosť a schopnosť rýchleho nasadenia a samozrejme v neposlednom rade, sú aj čo najnižšie náklady na prevádzku zariadenia. Mobilná jednotka sa skladá z nákladného auta s prívesom a dodávky – transportéru na prepravu osobných ochranných, pracovných a dezinfekčných pomôcok pre skupinu obsluhujúcu jednotku a zabezpečujúcu samotnú činnosť.

Na nákladnom vozidle sú naložené prepravné koše s plynovými fľašami s obsahom CO2 (na vozidle je možné prepravovať 10 košov po 12 fliaš, celkom 120 fliaš), ďalej redukčná tlaková stanica na fľaše, hydraulická ruka a naťahovacie zariadenie na kontajner. Za nákladným vozidlom je pripojený príves, na ktorom je naložený dvojkomorový kontajner, v ktorom sú umiestnené dve klietky pre hydinu (použiteľné aj pre iné malé zvieratá).

Európska komisia na rokovaní 21. 4. 2008 vysoko hodnotila všetky kroky realizované na zdolávanie klasického moru ošípaných v chovoch domácich ošípaných a ocenila dôslednosť realizácie opatrení ako aj spoluprácu s EK pri riešení tejto situácie.
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >Zetor 7340 Turbo & Sip Tornado 70, turbina
Zetor 7341

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten