Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

noimage
Predam
( / Mechanizácia)
2012-06-01
Predám JD
Predám JD
( / Mechanizácia)
2010-10-13

Angličania sa sťažujú na prasačí smrad z Nemecka PDF Tlačiť Email
Obyvateľom Veľkej Británie kontinentálna časť Európy nebýva zvlášť po chuti. Tentoraz k tomu majú navyše ďalší pádny dôvod. Od juhu Anglicka až po Londýn vanie z európskeho kontinentu už od minulého piatku hnilobný zápach. Môže zaň východný vietor a nemecké ošípané. Vysvetlenie meteorológov je jednoduché. Východný vietor privial zmes pachov hnoja a priemyselného odpadu nad Lamanšský prieliv a nad Britské ostrovy, vysvetlila hovorkyňa britskej meteorologickej služby. „Je ťažké povedať, čo to presne je, ale vietor z Európy prináša kadečo. Jediné, čo môžeme urobiť, je čakať.“

Experti prirovnávajú tento jav k mraku piesku zo Sahary, ktorý sa v letných búrkach občas dostane až na anglickú pôdu. S tým sa však britská tlač nechce zmieriť.

„Nemecké prasce spôsobili zápach v Spojenom kráľovstve,“ napísal na titulnej strane sobotňajší The Sun a posmešne dodal: Ďakujeme ti, Nemecko! Aj Daily Mail sa nakoniec priklonil k teórii, že v Nemecku je teraz „hlavná sezóna hnojenia“ a poľnohospodári práve teraz rozvážajú na polia hnoj od ošípaných.

Iba seriózny denník The Guardian háda, kto je zodpovedný za zápach, pred ktorým nie je v bezpečí ani kráľovná za vysokými múrmi Windsoru. „Dúfam, že si dobre zavrela okná,“ vyhlásil hovorca turistického odboru grófstva Berkshire, kde zámok stojí.

A tak ľudia z Windsoru a Kentu, z východného Anglicka či z Hertfordshiru až po Londýn krčia nos. A do Scotland Yardu pravdepodobne ďalej telefonujú mnohí znepokojení ľudia. Žiačka Claudia Clarková povedala pre denník The Guardian, že si dokonca musela v Hyde Parku zapchať nos.

„Eurovietor“ zavial aj nad nemecké veľvyslanectvo. Reportéri Daily Mailu chceli od diplomatov vylákať ospravedlnenie za nepríjemný zápach, avšak márne. Spolupracovníci veľvyslanca si údajne vo vzduchu nič mimoriadne nevšimli, napísal denník. Namiesto toho údajne upozornili, že ten zápach môže pochádzať z Francúzska, ktoré je bližšie.
ČTK, 20. apríla 2008
(Roľnícke noviny, č. 17, 25. apríla 2008)
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >CLAAS JAGUAR 950-980 2007
1946 John Deere A

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten