Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

roh
Hlavné menu
roh
roh
Naši partneri
roh

Webnoviny

roh
Kto je pripojený?
roh
   Práve je pripojených:
  1 Hosť

   Návštevy včera: 175
   Dnes: 53
   Za mesiac: 228
   Celkom: 228

noimage
Ponúkame Liadok 27, 135 Euro/t
(Rastlinná výroba / Agrochemikálie)
2009-10-04
noimage
ZETOR 7245
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2010-11-29
Diskové brány 3,8m IH
Diskové brány 3,8m IH
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2015-09-16

Chcú, aby sa dotovala biomasa PDF Tlačiť Email
Aj keď sa konferencia o biomase konala v estrádnej sále Domu kultúry v Leviciach, nemalo to nič spoločné so zábavou. Téma bola vážna a hlavne aktuálna. LEVICE. Premiér Robert Fico privítal hostí v lesníckej uniforme. Dostatok potravín, dostatok energií a využitie odpadov označil za tri hlavné problémy, ktoré sú základom všetkých vojnových konfliktov.

Minister pôdohospodárstva Stanislav Becík poukázal v súvislosti s biomasou na možnosť vytvárania nových pracovných miest, a to hlavne pre menej kvalifikovaných pracovníkov. Predniesol tiež návrh lesníkov, aby tona biomasy bola dotovaná sumou päť eur.

Minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek informoval o návrhu zákona o obnoviteľných zdrojoch energie, ktorým sa mala v tomto týždni zaoberať aj vláda. Niekoľkokrát však zopakoval vysokú finančnú náročnosť obnoviteľných zdrojov energie a prikláňa sa k akémusi „energetickému mixu“, ktorý je spojením viacerých zdrojov.

Návrh nového zákona o obnoviteľných zdrojoch definuje pojem obnoviteľný zdroj a na 15 rokov garantuje odber energie vyrobenej z obnoviteľných zdrojov. Cena takejto energie pritom nebude môcť byť nižšia ako 90 percent z priemernej ceny energií.

Minister životného prostredia Ján Chrbet poukázal zasa na vysokú finančnú náročnosť využitia slnečnej energie a na nepriamy negatívny dopad na živočíchy v prípade veterných elektrární, ako aj malých vodných elektrární. Na margo biomasy uviedol, že ide o zdroj s najvyšším technickým potenciálom. Dva kilogramy biomasy totiž dokážu nahradiť jeden liter ropy.
Jana Bauerová
(Roľnícke noviny, č. 12, 20. marca 2009)
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >Zetor 7340 Turbo & Sip Tornado 70, turbina
john deere video 2 power!!!

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten