Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

roh
Hlavné menu
roh
roh
Naši partneri
roh

Webnoviny

roh
Kto je pripojený?
roh
   Práve je pripojených:
  10 Hostí

   Návštevy včera: 285
   Dnes: 13
   Za mesiac: 5987
   Celkom: 377935

Predám báger
Predám báger
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2011-02-14
predám kabínu na zetor 3011, 2011
predám kabínu na zetor 3011, 2011
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2011-05-06
ZETOR 6341
ZETOR 6341
( / Mechanizácia)
2012-02-15

Podporia vývoz bravčoviny PDF Tlačiť Email
BRUSEL. Európska komisia v pondelok navrhla a Rada ministrov v utorok schválila rozsiahlejšiu podporu exportu bravčového mäsa. Kým doteraz Európska únia podporovala len vývoz spracovaného mäsa, teraz sa má proexportná podpora týkať aj nespracovaného mäsa. Súbežne s tým však EK navrhuje zrušiť podporu súkromného skladovania, ktorú zaviedla koncom októbra. Jej cieľom bolo stiahnuť prebytky bravčového mäsa z trhu, pričom zatiaľ skončilo v skladoch asi 85-tisíc ton bravčoviny.

Podľa komisie sa vzhľadom na problémy, ktorým čelia európski chovatelia ošípaných, javí byť podpora súkromného skladovania ako nedostatočné opatrenie.

„Poľnohospodárov okrem rastúcich cien krmív poškodzuje aj slabý dolár, ktorý na svetových trhoch zvýhodňuje chovateľov zo Spojených štátov, z Kanady či z Brazílie, teda hlavných konkurentov európskych producentov bravčoviny,“ konštatovala komisárka pre poľnohospodárstvo Mariánn Fischerová - Boelová.

„Podpora vývozu môže európskemu trhu pomôcť. Ak sa prebytky vyvezú mimo únie, povedie to k zvýšeniu cien jatočných ošípaných, ktoré sú v súčasnosti mimoriadne nízke,“ povedal Pavel Krejčík, riaditeľ českého odbytového družstva Centroodbyt.

Českí chovatelia podľa neho súkromné skladovanie príliš nevyužili, pretože nemajú prostriedky na to, aby mäso zmrazili u inej firmy a predali ho až neskôr. To isté možno povedať aj o slovenských chovateľoch. Podľa údajov z Pôdohospodárskej platobnej agentúry o podporu súkromného skladovania bravčového mäsa u nás zatiaľ nikto nepožiadal.
ČTK
(Roľnícke noviny č. 48, 30. novembra 2007)
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >johny deerey
Claas Lexion 600

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten