Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

poloosy na zetor super 35 a 50
poloosy na zetor super 35 a 50
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2011-08-12
KPAB(Å védsko)-nové drtiÄe slámy na kombajny
KPAB(Švédsko)-nové drtiče slámy na kombajny
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2008-07-19
Predám McCormick kombajn
Predám McCormick kombajn
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2010-03-29

Chcú predávať štátnu pôdu PDF Tlačiť Email
BRATISLAVA. Nájomcovia štátnych pozemkov, ktorí pôdu využívajú na poľnohospodárske účely, si možno budú môcť tieto parcely odkúpiť za trhovú cenu. Predpokladá to novela zákona o niektorých opatreniach na usporiadanie vlastníctva k pozemkom, ktorú ministerstvo pôdohospodárstva predložilo na rokovanie vlády.

Nájomca bude mať nárok na odkúpenie pôdy, ak požiada o prevod pozemkov a na nehnuteľnosti hospodáril pred začiatkom mája tohto roku, kedy by mala novela nadobudnúť účinnosť. Nárok na kúpu štátnej poľnohospodárskej pôdy majú mať aj ďalšie fyzické a právnické osoby, ak nájomcovia týchto parciel neprejavia záujem o hospodárenie na pôde. Nový vlastník sa však bude musieť zaviazať, že získanú pôdu bude najmenej 20 rokov po splatení kúpnej ceny využívať na poľnohospodárske účely.

Splátky ceny ministerstvo navrhuje rozložiť na 20 rokov. Pokiaľ nadobúdateľ nebude využívať pozemky na poľnohospodársku výrobu, je povinný ich vrátiť Slovenskému pozemkovému fondu. Pozemkový fond, ktorý okrem štátnej pôdy spravuje aj pozemky nezistených vlastníkov, získal v roku 2005 za prenájom pôdy vo vlastníctve štátu 73,5 milióna Sk.

Ministerstvo pôdohospodárstva v novele spomenutého zákona tiež navrhlo, aby pôdu nezistených vlastníkov bolo možné využiť aj na usporiadanie vlastníctva k pozemkom pod staršími stavbami vo vlastníctve štátu, alebo vyšších územných celkov. Týkalo by sa to napríklad pozemkov pod cestami.
ČTK
(Roľnícke noviny, č. 2, 11. januára 2008)
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >john deere 2007
Zetor 7245 + 5t

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten