Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

zetor 6911
zetor 6911
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2016-05-31
noimage
Tekvicový kombajn
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2011-03-20
noimage
predám teliatko
(Živočíšna výroba / Zvieratá)
2010-02-04

Vysoké ceny zrnín berú hydinárom krídla
Rekordné ceny zrnín, ktoré sa na túto úroveň dostali po vlaňajšej žatve, určite potešili všetkých pestovateľov. Ale takýto vývoj má aj odvrátenú stranu, ktorou sú vysoké ceny krmív. A keďže ich nárast nie je primerane kompenzovaný rastom odbytových cien živočíšnych komodít, sme svedkami ďalšej redukcie chovov ošípaných, no a ako vyplýva z našej ankety, podobný osud hrozí aj chovu hydiny.
Ďalej...
 
Bude obilie drahšie?
Nákupná cena potravinárskej pšenice od producentov bola v januári 2008 na úrovni 7 465 Sk za tonu, respektíve o 2,5 percenta (179 Sk/t) vyššia ako v decembri 2007 a podľa respondentov PPA-ATIS sa naďalej očakáva jej posilnenie.
Ďalej...
 
Má to byť injekcia aj pre živočíšnu výrobu
V súčasnosti stoja poľnohospodári na prahu veľmi dôležitého obdobia, kedy majú možnosť získať významnú podporu z verejných zdrojov v rámci Programu rozvoja vidieka na roky 2007 až 2013. Celkovo ide o viac ako 2,5 miliardy korún.
Ďalej...
 
Platia daň za to, že sa im trochu darí
Poľnohospodári sa už tradične predjarnými prácami zásobujú osivom, priemyselnými hnojivami a chemickými ochrannými prostriedkami. Teraz ich to však stojí podstatne viac ako pred rokom.
Ďalej...
 
Platby na dobytčie jednotky
Minuloročné priame platby sa prvýkrát vyplácali, resp. vyplácajú, aj v podobe platieb na veľkú dobytčiu jednotku (VDJ). Avšak kým podpory na plochu či na ornú pôdu už majú roľníci na účtoch, platby na VDJ dostávajú ešte len teraz.
Ďalej...
 
Na ošípané budeme asi už len spomínať...
Chov ošípaných, ktorý bol vždy neodmysliteľnou súčasťou slovenského poľnohospodárstva, prestáva byť pre našich chovateľov - aj pre tých najväčších a najlepších -zaujímavý a tak húfne likvidujú svoje chovy. Ako vyplýva aj z našej ankety, môže za to dlhodobo nízka cena jatočných ošípaných, ktorá prakticky už od konca roka 2006 neprekročila úroveň výrobných nákladov.
Ďalej...
 
Študenti agropodnikania SOŠ Kežmarok v Súťaži o mlieku najlepší v Prešovskom kraji
Mlieko má nezastupiteľné miesto v zdravej výžive človeka. Sprevádza ho od prvých chvíľ života. Obsahuje živočíšne bielkoviny, ľahko stráviteľný tuk, minerálne látky, najmä vápnik a fosfor, veľa vitamínov, mliečny cukor, stopové prvky nevyhnutné pre výživu a vývoj ľudského organizmu pre jeho normálnu látkovú výmenu.
Ďalej...
 
Chovatelia ošípaných už stratili trpezlivosť
V chove ošípaných už vyše päť rokov pretrváva neutešený stav, spôsobený poklesom cien. Ich znižovanie sa síce po našom vstupe do EÚ nakrátko zastavilo, ale od roku 2006 ceny jatočných ošípaných opäť klesajú a dosahujú nové historické minimá.
Ďalej...
 
Ani zemiakari nemajú dôvod na radosť
Ceny obilia, kukurice či repky už od žatvy prakticky stále stúpajú, ceny zemiakov, naopak, klesajú. Kým začiatkom októbra, teda v čase vrcholiaceho zberu, sa 25-kilogramové balenie neopraných zemiakov predávalo po šesť korún za kilogram, v súčasnosti len za necelých päť korún.
Ďalej...
 
Živočíšna výroba je v úzadí
Zmenené minuloročné podmienky na slovenskom trhu ovplyvnili aj hospodárenie na Vysokoškolskom poľnohospodárskom podniku Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) Kolíňany. Po znížení stavu oviec a ošípaných sa budú zameriavať najmä na chov hovädzieho dobytka.
Ďalej...
 
Lietadlá priviezli do Európy aj skazonosný náklad
Pestovanie kukurice na Slovensku môže ohroziť prienik mimoriadne nebezpečného invázneho druhu karanténneho škodcu kukuričiara koreňového (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte). Je to asi najvážnejší škodca, aký bol do Európy zavlečený za ostatných 50 rokov.
Ďalej...
 
Oneskorený, ale o to okázalejší začiatok...
Roľníci, spracovatelia agrárnych produktov či lesníci sa už môžu uchádzať o podpory na svoje rozvojové projekty. Prvé výzvy na predkladanie žiadostí boli zverejnené pred pár dňami.
Ďalej...
 
Stále nevedia, či budú mať repu
Uzatváranie zmlúv medzi cukrovarmi a pestovateľmi cukrovej repy mešká. Jeden cukrovar rokuje s každým dodávateľom osobitne, druhý verí v spoločnú dohodu v rámci zmiešanej komisie.
Ďalej...
 
Peniaze nám nedajú, ale povinnosti už áno
O zavedení takzvaného povinného krížového plnenia - t.j. plnenia určitých zákonných požiadaviek v oblasti verejného zdravia, zdravia zvierat a rastlín, životného prostredia, životných podmienok zvierat a dodržiavania podmienok dobrého poľnohospodárskeho a ekologického stavu poľnohospodárskej pôdy - vedeli naši poľnohospodári už dlhšiu dobu, ale nevedeli, kedy sa tak stane.
Ďalej...
 
Roľníkov zaskočilo zvýšenie cien hnojív
Po dlhých rokoch strachu o prežitie sa v posledných mesiacoch začalo slovenským poľnohospodárom blýskať na lepšie časy. Nárast cien rastlinných komodít prvovýrobcom finančne pomohol, a to sa prejavilo na investíciách do pôdy či do techniky. Avšak pred začiatkom jarných prác sa opäť stretávajú s problémom, ktorý mierni ich optimizmus.
Ďalej...
 
Kam potečie mliečna rieka?
Vývoj v sektore výroby mlieka nabral v posledných mesiacoch minulého roku na obrátkach a nezdá sa, že by sa v blízkej dobe upokojil. Na danú situáciu zareagovala už aj Európska komisia, ktorá navrhuje postupné zvyšovanie mliečnej kvóty (o dve percentá ročne), a to až do času, kedy dôjde k úplnému zrušeniu kvótového systému (v roku 2015).
Ďalej...
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 105 - 130 z 193Zetor Crystal 8011 ciągnący pug Raberwerk
Zetor 8011 tunig

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten