Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

diferencial kompletný na Zetor
diferencial kompletný na Zetor
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2013-04-10
brzdove platnicky LKT
brzdove platnicky LKT
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2012-12-12
spagat do lisu
spagat do lisu
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2011-06-29

Obilím by sme nemali „nadžgávať“ autá
Do nového roku mohli pestovatelia vstúpiť s optimizmom. Ceny rastlinných komodít sa posunuli na zaujímavú úroveň a na nej sa mali aj udržať. Avšak peniaze nie sú všetko. O pestovateľskom úspechu totiž rozhoduje množstvo faktorov. O tom, s čím môžu roľníci počítať a na čo by sa mali pripraviť, hovorí Pavel FILKORN, riaditeľ Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho.
Ďalej...
 
Konečne môžu aj trochu žiť, nielen živoriť
Roľníci, ktorí hospodária na juhu Zemplína, v týchto dňoch spriadajú plány na najbližšiu budúcnosť. Sú odvážnejšie ako po iné roky. Vyššie ceny zrnín a slnečnice im umožnili speňažiť vlaňajšiu úrodu podľa ich očakávaní. Výnimkou ostala iba repka, ktorej cena sa oproti minulým rokom nezmenila.
Ďalej...
 
Obilie už zrejme lacné nebude
Na úroveň spred vlaňajšieho cenového boomu sa už ceny obilnín s najväčšou pravdepodobnosťou nevrátia. Uviedli to predstavitelia Zväzu výrobcov krmív, skladovateľov a obchodných spoločností (ZVKSOS).
Ďalej...
 
Kukurica sa teší obrovskej popularite, význam cukru narastá
December bol už tradične volatilným mesiacom, čo spôsobili najmä vianočné sviatky a koniec roka. Keďže veľa obchodníkov využíva Vianoce na dovolenky, obchodovanie tradične trpí menším objemom a nižšou likviditou. To môže spôsobovať aj výrazné cenové pohyby na trhu, ktoré sú ešte zvýraznené blížiacim koncom roka.
Ďalej...
 
Chcú predávať štátnu pôdu
BRATISLAVA. Nájomcovia štátnych pozemkov, ktorí pôdu využívajú na poľnohospodárske účely, si možno budú môcť tieto parcely odkúpiť za trhovú cenu.
Ďalej...
 
Ceny sa zdvihli až tri roky po vstupe
Vstup do Európskej únie mal byť podľa viacerých odborných štúdií pre slovenské poľnohospodárstvo výhodný. Okrem iného sa totiž od neho očakával rast nákupných cien väčšiny agrárnych výrobkov, ktorý mal v konečnom dôsledku vyústiť do zvýšenia ročných príjmov prvovýrobcov o 7 až 10 miliárd korún.
Ďalej...
 
Roľníci bez živočíšnej výroby sú ukrátení
Je pochopiteľné, že pri rozdeľovaní dotačných prostriedkov nieje možné uspokojiť každého. V poriadku je aj to, že sa podporuje tiež rozvoj živočíšnej výroby. Pochvaľujú si to samostatne hospodáriaci roľníci, ktorí okrem rastlinnej výroby chovajú aj hospodárske zvieratá.
Ďalej...
 
Rok 2008 by mohol byť rokom investícií
Z pohľadu poľnohospodárov divoký rok 2007 priniesol popri mnohých problémoch nepochybne aj pozitíva. Po niekoľkoročnej stagnácii napríklad vzrástli ceny rastlinných komodít. V novembri stála tona potravinárskej pšenice 7171 korún, cena slnečnice sa vyšplhala na 11-tisíc korún a kukurica medziročne zdražela o 7,4 percenta, na 6 561 korún za tonu.
Ďalej...
 
Má sa lepšie ten, kto špekuluje?
V okrese Krupina sú poľnohospodárske podniky stále dôležitým zamestnávateľom. S priemyslom i službami je to totiž v tomto kúte Slovenska biedne.
Ďalej...
 
Biopotraviny nie sú všeliek
Biopotraviny, čiže potraviny vyrobené zo surovín pochádzajúcich z ekologického poľnohospodárstva, si v posledných rokoch získavajú čoraz väčšiu obľubu. Zákazníci po nich siahajú najmä preto, lebo neobsahujú zvyšky pesticídov, majú lepšiu chuť, ich produkcia je šetrná k životnému prostrediu a zvieratá majú v ekochovoch lepšie životné podmienky.
Ďalej...
 
Rast cien pomohol, ale...
Poľnohospodárstvo aj tentoraz vykáže zisk predovšetkým vďaka dotáciám

Od nášho vstupu do Európskej únie vykazuje poľnohospodárske odvetvie, s výnimkou roku 2005, kladný hospodársky výsledok. V práve sa končiacom roku 2007 by sa mal pritom pohybovať na úrovni 1,4 miliardy korún.
Ďalej...
 
Družstvá delili novovytvorený majetok
Poľnohospodárske družstvá vydali do konca roku 2005 družstevné podielnické listy v menovitej hodnote 11,6 miliardy korún. Táto téma je síce de iure uzavretá, ale v praxi aj naďalej púta pozornosť členov družstiev i tisícok oprávnených osôb. O aktuálnych problémoch, ktoré súvisia s podielnickými listami, sme hovorili s Milanom MIŠÁNIKOM, predsedom Zväzu poľnohospodárskych družstiev a obchodných spoločností SR.
Ďalej...
 
Obilniny sú a zostanú strategickou komoditou
Po vstupe Slovenska do Európskej únie došlo k zásadným zmenám na obilnom trhu. Ako však konštatovali viacerí odborníci na pôde Výskumného ústavu ekonomiky poľnohospodárstva a potravinárstva (VÚEPP) v Bratislave, nič to nemení na tom, že obilniny sú a zostanú strategickou komoditou.
Ďalej...
 
Kurčatá u nás opäť mierne zdraželi
V 41. týždni sa rast priemernej nákupnej ceny jatočných kurčiat zastavil a odvtedy sa pohybuje okolo hodnoty 28,58 Sk/kg živej hmotnosti. V 48. týždni sa cena mierne posilnila. Z 28,48 Sk/kg stúpla na 28,60 Sk/kg živej hmotnosti. Spracovatelia nakupovali jatočné kurčatá od 28 Sk/kg do 31 Sk/kg, rozpätie sa rozšírilo o 1 Sk/kg. Nákup kurčiat sa oproti 46. týždňu znížil o 12,4 percenta.
Ďalej...
 
Geneticky modifikované plodiny sú na postupe
V tomto roku po prvý raz dosiahla pestovateľská plocha geneticky modifikovaných rastlín (GMO) v Európe vyše 100-tisíc hektárov. V niektorých krajinách padli rekordy. Najväčší nárast zaznamenali vo Francúzsku, kde plocha obsiata GMO sa za sotva rok zvýšila štvornásobne. Ale podobný trend možno pozorovať aj v iných krajinách, napríklad v Španielsku, v Českej republike, Portugalsku či v Nemecku.
Ďalej...
 
Obilniny sú a zostanú strategickou komoditou
Po vstupe Slovenska do Európskej únie došlo k zásadným zmenám na obilnom trhu. Ako však konštatovali viacerí odborníci na pôde Výskumného ústavu ekonomiky poľnohospodárstva a potravinárstva (VÚEPP) v Bratislave, nič to nemení na tom, že obilniny sú a zostanú strategickou komoditou.
Ďalej...
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 131 - 156 z 193Zetor 25A
ZETOR 25 A no.2

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten