Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

roh
Hlavné menu
roh
roh
Naši partneri
roh

Webnoviny

roh
Kto je pripojený?
roh
   Práve je pripojených:
  3 Hostí

   Návštevy včera: 236
   Dnes: 218
   Za mesiac: 6342
   Celkom: 473996

noimage
Predám kukuricu
(Rastlinná výroba / Rastlinné produkty)
2010-05-21
Predám zemiaky
Predám zemiaky
( / Živočíšna výroba)
2012-09-21
kolesa
kolesa
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2014-02-21

Podporovať treba výrobu, a nie záhaľku
Európska komisia pred pár dňami predstavila plán (tzv. health - check) revízie Spoločnej agrárnej politiky Európskej únie. Ten by sa mal realizovať ešte do roku 2013, teda do skončenia aktuálneho rozpočtového obdobia. Táto zdravotná prehliadka, ako plán nazvala komisárka pre poľnohospodárstvo Mariánn Fischerová - Boelová, sa týka troch hlavných oblastí - zefektívnenia a zjednodušenia režimu priamych platieb, opatrení na podporu trhu a nových výziev súvisiacich s klimatickými zmenami, biopalivami či vodným hospodárstvom. Predložené návrhy vzbudili mimoriadny ohlas aj medzi našimi poľnohospodármi. My sme oslovili niekoľkých odborníkov z tohto odvetvia s otázkou: Ako hodnotíte návrh EK na revíziu spoločnej poľnohospodárskej politiky?
Ďalej...
 
Mäsokombinát obmedzil nákup ošípaných
Mäsokombinát PM Zbrojníky, ktorý v tomto roku ovládla investičná skupina Penta, obmedzuje nákup ošípaných. Žeby noví majitelia so skúsenosťami vo finančných operáciách precenili svoje schopnosti podnikať s produktmi dennej spotreby?
Ďalej...
 
Ceny mlieka v Európskej únii atakujú rekordnú úroveň
Podľa ZMP (Nemecká agentúra pre analýzy trhu a ceny) ponuka surového mlieka v EÚ zaznamenáva sezónny úbytok a ukazuje sa, akoby vytrvalé posilňovanie ceny mlieka vo viacerých členských krajinách únie dosiahlo maximum.
Ďalej...
 
Podporia vývoz bravčoviny
BRUSEL. Európska komisia v pondelok navrhla a Rada ministrov v utorok schválila rozsiahlejšiu podporu exportu bravčového mäsa. Kým doteraz Európska únia podporovala len vývoz spracovaného mäsa, teraz sa má proexportná podpora týkať aj nespracovaného mäsa.
Ďalej...
 
Silená obhajoba praktík obchodných reťazcov
Návrh zákona o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch vyvolal roztržky medzi obchodníkmi a dodávateľmi. Tie sa však pravidelne objavujú už dlhšiu dobu. O ich dôvodoch i o fungovaní obchodných vzťahov v potravinovom reťazci sme hovorili s Ľubomírom DRAHOVSKÝM, analytikom agentúry na prieskum trhu - Terno.
Ďalej...
 
Príroda sa nedá podplatiť ani dotáciami
Na Zemplíne sa pestovanie zeleniny v ostatných rokoch sústreďuje na obidva brehy rieky Ondavy. Kým pred pätnástimi rokmi tu dominovala zeleninárska veľkovýroba, dnes sa tomuto odvetviu venujú výlučne súkromne hospodáriaci roľníci na oveľa menších výmerách.
Ďalej...
 
Podpory a znalostná ekonomika
V rámci Európskeho týždňa vedy sa v Nitre uskutočnila konferencia s názvom Perspektívy rozvoja vedy a techniky na Slovensku do roku 2015. Jej hlavným cieľom bolo predstaviť možnosti naplnenia vládneho dokumentu Dlhodobý zámer štátnej vednej a technickej politiky, ale na konferencii bol aj priestor na diskusiu k tejto problematike.
Ďalej...
 
Ceny zemiakov sa stabilizovali
V prvom novembrovom týždni sa nákupné ceny neskorých konzumných zemiakov od domácich pestovateľov pohybovali v intervale od 4,50 do 9 Sk/kg. Cena zemiakov (nepraných, v 25-kilogramových baleniach) predávaných do siete hyper- a supermarketov sa väčšinou pohybovala okolo úrovne 5,50 Sk/kg. Obchodníci predávali slovenské zemiaky za odbytové ceny 5,50 až 9,50 Sk/kg.
Ďalej...
 
Obilie vo vertikále
Nákupná cena potravinárskej pšenice od producentov bola v októbri 2007 na úrovni 7 039 Sk/t, čiže o 7,9 percenta (517 Sk/t) vyššia ako v septembri tohto roka. Ponuka obilnín bola nízka, ich nákupné ceny sa posilňovali a podľa respondentov PPA-ATIS naďalej prevládajú očakávania cenového rastu.
Ďalej...
 
Eura sa vraj nemáme báť
Z analýz Národnej banky Slovenska (NBS) vyplýva, že prijatie spoločnej európskej meny euro bude mať na našich poľnohospodárov a potravinárov neutrálny vplyv. Na stretnutí s predstaviteľmi zväzov a s podnikateľmi, združenými v Slovenskej poľnohospodárskej komore, to povedal guvernér centrálnej banky Ivan Šramko.
Ďalej...
 
Mliečny fond: prispieť bude musieť každý
Od 1. januára budúceho roku budú všetci prvovýrobcovia aj nákupcovia surového kravského mlieka na Slovensku povinne prispievať do mliečneho fondu, ktorý je určený na podporu spotreby a odbytu mlieka a mliečnych výrobkov, a to po halieri za každý kilogram nakúpeného, respektíve predaného mlieka. Vyplýva to z odvetvovej dohody, ktorú uzavreli zástupcovia Slovenského mliekarenského zväzu (SMZ) a Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka (SZPM) s odobrením Ministerstva pôdohospodárstva SR a Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Pôvodne zvažovaný princíp dobrovoľnosti zamietli.
Ďalej...
 
Sója patrila medzi lídrov trhu, ale ani káva sa nenechala zahanbiť
Október sa na trhoch s obilninami niesol v znamení výborného počasia, ktoré zaručovalo farmárom dobré podmienky na zber úrody. Prekvapujúco však predaje farmárov nestlačili ceny nadol, ale väčšina obilnín si v minulom mesiaci znovu polepšila.
Ďalej...
 
Niektoré výrobky zlacneli
Na trhu s jatočným hovädzím dobytkom počas 44. týždňa ponuka výrazne prevýšila dopyt. Znížený záujem o zvieratá sa prejavil aj v ich nákupe. V porovnaní so 42. týždňom sa nakúpilo jatočných býkov spolu o 29,3 percenta menej, kráv o 19 percent a jalovíc až o 54,9 percenta menej.
Ďalej...
 
Košickí výskumníci dosiahli výrazné úspechy
Vedci Ústavu fyziológie hospodárskych zvierat (ÚFHZ) Slovenskej akadémie vied (SAV) v Košiciach dosiahli dobré výsledky vo výskume v rámci medzinárodných projektov.
Ďalej...
 
Roľnícke noviny s novým designom
Obľúbený týždenník pre agrosektor, chovateľov a záhradkárov, Roľnícke noviny, prešiel v októbri zmenou designu.
Ďalej...
 
Pridajte si informácie o vašej firme na náš web

Vážení návštevníci portálu www.polnohospodari.sk. Pripravili sme pre vás novú funkciu vrámci nášho webu. Od teraz máte možnosť prezentovať základné informácie o vašej spoločnosti, prostredníctvom nás, úplne zadarmo.

Každý zaregistrovaný návštevník si môže v časti "Zoznam firiem" pridať vizitku svojej spoločnosti spolu s kontaktnými údajmi, logom spoločnosti a niekoľkými fotkami.

Neváhajte, zaregistrujte svoju spoločnosť a dajte o našich službách vedieť aj ostatným. Pre tých, ktorí by chceli svoju spoločnosť prezentovať na vlastnej webstránke dávame do pozornosti naše služby.

 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 157 - 182 z 193massey
Wystawa w Sitnie

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten