Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

NOVÃ 2009 JCB 535-95 AGRI SUPER
NOVÉ 2009 JCB 535-95 AGRI SUPER
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2010-04-05
vrch hydrauliky zetor
vrch hydrauliky zetor
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2011-01-17
noimage
KUPA
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2010-07-04

Na veľtrh idú, lebo je to vec tradície
A opäť tu máme ďalší, v poradí už 34. ročník veľtrhu Agrokomplex, najväčšej a najkomplexnejšej prezentácie agropotravinárskeho odvetvia na Slovensku. Je to príležitosť pre firmy, aby sa predviedli so svojou ponukou, ale nie každá ju využíva. Predstaviteľov niektorých spoločností sme oslovili s otázkou, prečo sa zúčastňujú, respektíve nezúčastňujú na tohtoročnom Agrokomplexe.
Ďalej...
 
Pre niekoho bolo sucho požehnaním
MICHALOVCE - V okrese Vranov nad Topľou sa tohtoročná žatva skončila so striedavými výsledkami. Netypický vývoj počasia počas vegetačného obdobia sa podpísal na výške i kvalite úrod, ako aj na priebehu zberových prác.
Ďalej...
 
Štátna pomoc už nepôjde priamo roľníkom
BRATISLAVA - V uplynulom týždni vládny kabinet schválil Nariadenie vlády SR o niektorých podporných opatreniach v pôdohospodárstve, ktorým sa upravujú niektoré podporné opatrenia v pôdohospodárstve formou dotácií a subvencovaných služieb a tovarov. Od 15. augusta, kedy toto nariadenie nadobudlo účinnosť, budú môcť poľnohospodári konečne žiadať o tzv. štátnu pomoc. To znamená napríklad o dotácie na zabezpečenie účasti na výstavách, o dotácie na kontrolu úžitkovosti, o dotáciu na odstraňovanie a likvidáciu živočíšnych vedľajších produktov či o dotáciu na úhradu strát spôsobených prírodnými katastrofami.
Ďalej...
 
Jačmeň ide na dračku
MICHALOVCE - Sladovňa Michalovce nakúpila zatiaľ zhruba 20-tisíc ton sladovníckeho jačmeňa, čiže polovicu z plánovaného množstva 40-tisíc ton.
Ďalej...
 
Nižšiu úrodu kompenzujú ceny
Tohtoročné extrémne sucho a horúčavy sa negatívne podpísali aj na úrodách samostatne hospodáriacich roľníkov. S otázkou, ako dopadla žatva v jednotlivých regiónoch Slovenska, sme oslovili niektorých členov predstavenstva a súčastne regionálnych predsedov Združenia vlastníkov pôdy a agropodnikateľov Slovenska.
Ďalej...
 
Rajčiaky a papriku sme kupovali výhodnejšie
V 32. týždni sa v porovnaní s 31. týždňom oslabila nákupná cena skorej mrkvy o 5,5 percenta, na 7,25 Sk/kg. Priemerná nákupná cena zeleru s vňaťou sa posilnila o 6,2 percenta, na 5,13 Sk/ks. V ponuke bol aj petržlen bez vňate, ktorého cena sa pohybovala okolo 20 Sk/kg.
Ďalej...
 
Priebeh žatvy bol vraj dobrý
BRATISLAVA - Hoci priebeh žatvy nie je taký rýchly, ako sa predpokladalo, podľa Vladimíra Palšu, štátneho tajomníka... (Roľnícke noviny, č. 32, 10. augusta 2007)
Ďalej...
 
Úvery za vyše 2,3 miliardy Sk
BRATISLAVA - Za prvý polrok tohto roka poskytla Tatra banka poľnohospodárom špeciálne úvery za viac ako 2,3 miliardy... (Roľnícke noviny, č. 32, 10. augusta 2007)
Ďalej...
 
Ceny mäsových výrobkov boli nižšie
V období od 23. do 29. júla 2007 sa odbytové ceny mäsa a mäsových výrobkov v priemere zvýšili. Pri mäse z býkov to bolo o 0,2 percenta, pri bravčovom mase o 7,1 percenta a pri mäsových výrobkoch o 5,5 percenta. V priemere sa však oslabili ceny mäsa z kráv (o 0,2 percenta) a údeného mäsa (o 3,9 percenta).
Ďalej...
 
Na obchodovanie vo svete aj naďalej výrazne vplýva počasie
Alfou a omegou obchodníkov s obilninami bolo v júli počasie. Horúčavy a sucho zo začiatku mesiaca vystriedali silné prehánky, a to najmä v USA, čo je pre trhy rozhodujúce.
Ďalej...
 
Vitajte na portály www.polnohospodari.sk
Vitajte na portály www.polnohospodari.sk. Tento portal je zameraný na sprístupnenie informácií poľnohospodárom. Hlavnou úlohou je umožiť vzájomnú výmenu informácií v tomto špecifickom sektore a sprístupnenie inzertného systému, ktorý bude zameraný na predaj komodít v tomto sektore. Kedže tento portál je zameraný pre širokú verejnosť, veľmi radi privítame Vaše pripomienky a návrhy.
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 183 - 193 z 193Claas Jaguar
Michalov Zetor 5611

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten