Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

noimage
___
( / Mechanizácia)
2008-02-17
PRAGA V3S AD 080 autožeriav
PRAGA V3S AD 080 autožeriav
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2014-08-05
poloos s portálom na zetor
poloos s portálom na zetor
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2012-07-13

Nákup zemiakov
Nákupná cena zemiakov je rovnaká ako bola na začiatku sezóny.

V prvom marcovom týždni sa nákupné ceny (NC) neskorých konzumných zemiakov od domácich pestovateľov pohybovali v intervale od 12 do 20,92 €/100 kg. Ceny zemiakov (nepraných, v 25-kg baleniach) predávaných do sietí hyper- a supermarketov boli v rozpätí od 14,94 do 15,90 €/100 kg.
Ďalej...
 
Prvé zmluvy sú už podpísané
Minister pôdohospodárstva Stanislav Becík rozhodol, aby sa začali podpisovať prvé zmluvy so žiadateľmi o podporu z Programu rozvoja vidieka (PRV).
Ďalej...
 
Kežmarskí študenti zvíťazili v Maďarsku

Už ôsmy rok študenti Strednej odbornej školy Kežmarok z Pradiarne sa začiatkom októbra v rámci partnerstva zúčastňujú medzinárodnej súťaže v odborných zručnostiach stredných poľnohospodárskych škôl v maďarskej Nyíregyháze. Na pôde poľnohospodárskej školy Janosa Lippaia a v peknom areáli školského hospodárstva sa stretli mladí poľnohospodárski odborníci 16 stredných škôl z Maďarska, Česka, Poľska, Rumunska a Slovenska (Michalovce, Veľké Kapušany a Kežmarok). 

Ďalej...
 
Výrobky vo vertikále cien
Celkový predaj polotučného trvanlivého mlieka sa na domácom trhu v júli medziročne zvýšil až o 58,3 percenta, na 10 917,1 tony. Jeho odbytová cena (OC) kopíruje nákupnú cenu mlieka, preto od začiatku tohto roka postupne klesá.
Ďalej...
 
Rastie len hospodárstvo
Demografický vývoj na Slovensku môže predstavovať tikajúcu časovanú bombu

Životná úroveň citeľne neklesne, lebo je stále ešte dosť nízka. Prestane ale rásť.

Napriek súčasnému rýchlemu ekonomickému rastu štát stále nebude mať dostatok zdrojov, aby dokázal plniť potreby obyvateľov vo výrazne väčšej miere, než v súčasnosti, zhodli sa oslovení ekonómovia.
Ďalej...
 
Žatva bola zložitá...
Žatva bola zložitá, dlhá a drahá. Tak charakterizoval priebeh žatvy v levickom regióne Ing. Ján Pásztor, podpredseda Združenia vlastníkov pôdy a agropodnikateľov Slovenska (ZVPAS) a podpredseda regionálneho ZVPAS v Leviciach.
Ďalej...
 
Cena ošípaných sa naďalej upevňuje
Na trhu s jatočným hovädzím dobytkom sa počas 34. týždňa začal zvyšovať dopyt po býkoch. Pri kravách a jaloviciach bola výrazná prevaha ponuky nad dopytom. V porovnaní s 30. týždňom sa nakúpilo býkov spolu menej o 4 percentá. Pri kravách a jaloviciach bol nákup vyšší až o 69 a 50 percent.
Ďalej...
 
Prvé zmluvy sú už podpísané
Minister pôdohospodárstva Stanislav Becík rozhodol, aby sa začali podpisovať prvé zmluvy so žiadateľmi o podporu z Programu rozvoja vidieka (PRV).
Ďalej...
 
Nová správa odhaľuje skutočnú cenu biopalív v Latinskej Amerike

Brusel (Belgicko) / Porto Alegre (Brazília) / Montevideo (Uruguaj). 12. september 2008 – Rapídny rozvoj biopalív v Latinskej Amerike podporuje zisky veľkopodnikateľov, avšak neprináša úžitok pre miestnych ľudí, píše sa v novej správe vydanej 10. septembra 2008 Spoločnosťou priateľov Zeme (Friends of the Earth International - FoEI).

Ďalej...
 
Na dlhých tratiach sa lepšie beží v skupine ako osamote
Pred časom sme písali o súčasných aktivitách potravinárov na Slovensku. Na ich postoj k zvyšovaniu cien potravinárskych výrobkov, ako i k verejnej informačnej kampani o zdravom životnom Štýle, sme sa tentoraz spýtali Jarmily HALCAŠOVEj, riaditeľky Potravinárskej komory Slovenska (PKS).

V parlamente bol schválený vládny návrh zákona o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch s účinnosťou od l. januára 2009. Aký je postoj PKS k tomuto zákonu? Pomôže členom komory pri vyjednávaní o cenách a podmienkach dodávok tovaru do veľkých obchodných systémov?
Ďalej...
 
Nákupná cena dobytka aj ošípaných sa posilní
Na trhu s jatočným hovädzím dobytkom sa trend z predchádzajúceho obdobia zmenil. Počas 30. týždňa sa začal znižovať dopyt po zvieratách. Prevaha dopytu nad ponukou sa prejavila najmä pri mladých býkoch. V porovnaní s 28. týždňom sa ich nakúpilo o 20,8 percenta menej. Pri kravách a jaloviciach bol nákup vyšší o 21 a 4 percentá.
Ďalej...
 
Európsky parlament podporuje mladých
V súčasnom období si celá Európska únia, s výnimkou Slovenska, uvedomuje dôležitosť udržania, respektíve pritiahnutia mladých ľudí na vidiek, pretože vidiecka populácia starne a počet obyvateľstva žijúceho v dedinách rapídne klesá.
Ďalej...
 
Žatva? Boj techniky s počasím!
Dažde a silný vietor, ktoré sa u nás vyskytli v druhej polovici júla, napáchali na úrode obrovské škody. Hoci ešte nie sú vyčíslené, už dnes sa hovorí o desiatkach miliónov korún.
Ďalej...
 
Niektoré rany nemôže zahojiť žiadna náplasť
Cukrovarnícka spoločnosť Eastern Sugar Slovensko a zhruba stovka pestovateľov, ktorí dodávali cukrovú repu do tohto cukrovaru, dostali v uplynulých dňoch približne dve miliardy korún z reštrukturalizačného fondu, vytvoreného v súlade s plánovaným obmedzením výroby cukru v Európskej únii.
Ďalej...
 
Ceny na Rotterdamskej burze
Ceny štandardných dodávok zemiakov s priemerom hľúz 40 až 50 milimetrov určených na ďalšie spracovanie (fritovanie) sa v 20. týždni na Rotterdamskej burze pohybovali od 10 do 12 eur/100 kilogramov (od 3,18 do 3,81 Sk/kg).
Ďalej...
 
Ceny zrnovín od producentov klesli
Pod vplyvom marcového poklesu svetových cien kŕmnej pšenice sa v apríli aj na Slovensku jej cena znížila, čo viedlo až k 12-násobnému nárastu obchodovania oproti marcu tohto roka.
Ďalej...
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 27 - 52 z 193Tractor Square Dancing
Aydın Galeri Çorum ZETOR Traktörleri yetkili bayii

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten