Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

Predám Zetor 69/45
Predám Zetor 69/45
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2008-04-07
Rozpredám 8011 crystal
Rozpredám 8011 crystal
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2010-05-17
predám traktor zetor super 50,na ŠPZ, dohoda istá
predám traktor zetor super 50,na ŠPZ, dohoda istá
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2009-10-04

Ten, kto vlastní pôdu, ten vlastní aj krajinu
Prvý medzinárodný seminár na tému Program rozvoja vidieka z pohľadu mladých farmárov zorganizovali v Patinciach pre mladých roľníkov členovia Združenia mladých farmárov Slovenska (ZMFS). Cieľom organizátorov bolo oboznámiť agropodnikateľov a aj širšiu verejnosť zo slovenského vidieka o podporovaných aktivitách na zlepšenie konkurencieschopnosti vidieckeho života. Po skončení seminára na naše otázky odpovedal Bálint PÉM, predseda ZMFS.
Ďalej...
 
Naše potravinárstvo sa ešte môže rozvíjať
Slovenskí potravinári sú vo väčšine prípadov schopní pokryť požiadavky obchodu v celom sortimente i objeme tovaru. Obchodné reťazce však napriek tomu dovážajú aj veľa zahraničných potravín, aby mohli stupňovať cenový tlak na domácich dodávateľov.
Ďalej...
 
Poplatky za záber pôdy zrejme s výnimkami
Zavedenie poplatkov za záber poľnohospodárskych pozemkov na nepoľnohospodárske využitie sa nakoniec zrejme nezaobíde bez výnimiek.
Ďalej...
 
Daň z pôdy vedie k obohacovaniu sa
Roky sa hovorí o zrušení dane z poľnohospodárskej pôdy. Žiaľ, iba hovorí, ale nič sa nekoná. Zatiaľ sa nenašla politická voľa ani u jednej vládnej garnitúry na jej zrušenie. Práve naopak, situácia sa stále zhoršuje, pretože obce majú neobmedzenú možnosť zvyšovať daň z pôdy, čo aj náležité využívajú.
Ďalej...
 
Mlieko zlacnelo
V roku 2007 na Slovensku priemerná ročná cena mlieka v dôsledku vývoja na európskom aj svetovom trhu medziročne vzrástla o 4,7 percenta, na 9,75 Sk/kg.
Ďalej...
 
Chystajú sa na mliečnu vojnu
Spokojnosť nemeckých chovateľov dojníc netrvala dlho. Po tom, ako sa v druhej polovici minulého roka nákupná cena mlieka konečne dostala na úroveň, ktorá im zabezpečovala dôstojnú existenciu, sa situácia opäť zhoršila.
Ďalej...
 
Agrárny trh nemožno nechať na samovývoj
Môžeme diskutovať o formách a spôsoboch hľadania cesty budúceho rozvoja, ale nie o úpadku nášho agropotravinárskeho komplexu, povedal Milan Semančík, predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, podľa ktorého má naše chlebové odvetvie stále dosť vnútornej sily na to, aby dokázalo primerane reagovať na globalizáciu svetového trhu.
Ďalej...
 
Bio je „in“, no trochu aj „out“
Biopotraviny sú na Slovensku čoraz viac „in“. Rastie poľnohospodárska výmera, na ktorej sa na ne pestujú suroviny, viac je obchodov, kde sa predávajú, a stúpa aj záujem z radov spotrebiteľov. Slovenský trh sa však na nákup a predaj biovýrobkov ešte úplne nepripravil. Aj keď v zahraničí kladú dôraz na zdravý spôsob života bez chemikálií, propagácia na Slovensku v tomto smere nie je celkom dostatočná.
Ďalej...
 
Nákupné ceny neskorých konzumných zemiaky prudko klesli
V prvom aprílovom týždni sa priemerná nákupná cena neskorých konzumných zemiakov od domácich pestovateľov prepadla na úroveň 4,45 Sk/kg. Podobne aj NC zemiakov (nepraných, v 25-kilogramových baleniach) predávaných do sietí hyper- a supermarketov, sa oproti predchádzajúcemu týždňu prudko znížili a väčšinou sa pohybovali v rozpätí od 4 do 5 Sk/kg.
Ďalej...
 
Obilniny na maxime
Ceny obilnín na Slovensku boli v marci tohto roka vysoko nad úrovňou predchádzajúcich rokov. Príčinou vysokých cien sú nízke svetové zásoby, rastúca spotreba obilnín a zvýšený dopyt po obilninách a kukurici ako alternatívnych zdrojoch energie.
Ďalej...
 
Angličania sa sťažujú na prasačí smrad z Nemecka
Obyvateľom Veľkej Británie kontinentálna časť Európy nebýva zvlášť po chuti. Tentoraz k tomu majú navyše ďalší pádny dôvod. Od juhu Anglicka až po Londýn vanie z európskeho kontinentu už od minulého piatku hnilobný zápach. Môže zaň východný vietor a nemecké ošípané.
Ďalej...
 
Aj majster tesár sa raz sekne, ale...
Bohužiaľ, akosi sa už stáva pravidlom, že agrárne odvetvie „upúta“ záujem verejnosti len vtedy, keď má nejaké problémy. Tentoraz sa stredobodom záujmu stal klasický mor ošípaných, ktorý veterinári zistili v chovoch ošípaných v Dolných Semerovciach (okres Levice) a v Jesenskom (okres Rimavská Sobota).
Ďalej...
 
Ukrajiny sa nemusíme báť - nepohryzie nás
V predstavách našincov predstavuje Ukrajina krajinu s obrovským agrárnym potenciálom. Ako ho naši susedia využívajú, s čím chcú prekvapiť Európu i svet a aké sú slovensko-ukrajinské väzby v „zelenom“ odvetví, o tom sme sa porozprávali s Michajlom CLADYJOM, predsedom Národnej poľnohospodárskej komory Ukrajiny.
Ďalej...
 
„Krížové plnenie“ nemusí byť pre roľníkov strašiakom
Od budúceho roku už nebude „krížové plnenie“ iba strašiakom s možnou kontrolou jeho dodržania, ale pre všetkých poľnohospodárov uchádzajúcich sa o podpory z EÚ sa stane tvrdou realitou, podmieňujúcou ich vyplácanie.
Ďalej...
 
Ceny hydiny by mali vzrásť
Ceny chladenej hydiny by mali zhruba od polovice mája stúpnuť. Uviedol to po utorkovom valnom zhromaždení Únie hydinárov Slovenska jej predseda Ľubomír Roman.
Ďalej...
 
Agrárne veľtrhy lámali doterajšie rekordy
Drobné ozdôbky vyrobené z včelieho vosku, traktory s kolesom vyšším než ľudská postava, poľovnícke trofeje či živé zvieratá - to všetko mohli návštevníci brnianskych veľtrhov Techagro, Animal Vetex a Silva Regina vidieť na jednom mieste v priebehu niekoľkých minút. Za širokým záberom výstavy stál rekordný počet zúčastnených firiem, ktoré zas pritiahli rekordný počet návštevníkov.
Ďalej...
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 53 - 78 z 193



Aydın Galeri Çorum ZETOR Traktörleri yetkili bayii
Zetor Tractor Original Video...

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten