Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

roh
Hlavné menu
roh
roh
Naši partneri
roh

Webnoviny

roh
Kto je pripojený?
roh
   Práve je pripojených:
  3 Hostí

   Návštevy včera: 236
   Dnes: 218
   Za mesiac: 6342
   Celkom: 473996

Náhradné diely CATERPILLAR, JCB
Náhradné diely CATERPILLAR, JCB
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2013-02-26
noimage
Tekvicový kombajn
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2011-03-20
Predam traktor
Predam traktor
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2009-06-13

Ovčie mlieko už tečie prúdom
Jeden z našich najväčších chovateľov oviec - Roľnícke družstvo Terchová - predal pred veľkonočnými sviatkami sedemsto jahniat.
Ďalej...
 
Regulácia reťazcov je zatiaľ v nedohľadne
Ambiciózny návrh zákona o regulácii obchodných reťazcov, ktorý predložili poslanci za ČSSD, sa v českej vláde nestretol s pochopením. Novela, na tvorbe ktorej spolupracovala aj Potravinárska komora ČR, napriek tomu poputuje do Poslaneckej snemovne.
Ďalej...
 
Prázdniny odštartovali ďalší pokles nákupných cien zemiakov
V prvom marcovom týždni sa nákupné ceny neskorých konzumných zemiakov od domácich pestovateľov pohybovali od 3,90 do 9 Sk/kg. Ceny zemiakov (nepraných, v 25-kilogramových baleniach) predávaných do sietí hyper- a supermarketov sa väčšinou pohybovali od 4,60 do 5 Sk/kg.
Ďalej...
 
Roľníci museli siahnuť hlbšie do vrecka
Zemplínskych poľnohospodárov skorší príchod jari neprekvapil. Kvôli slabej snehovej nádielke má pôda menej vlahy, a preto sa snažia využiť každú vhodnú chvíľu na sejbu jarín. Jarné vetry totiž veľmi rýchlo vysušujú pôdu a nepomáhajú jej ani občasné snehové prehánky.
Ďalej...
 
Nízke zásoby pšenice
Kvôli napätej situácii na svetovom trhu stúpajú ceny pšenice na doteraz nepoznanú úroveň. Správy podporujúce zdražovanie obilnín (nové alebo zosilnené vývozné bariéry zo strany dôležitých dodávateľov obilnín, znížené skladové zásoby, extrémne počasie v Číne, veľké sucho v Španielsku, rekordné ceny ropy) podporili neistotu a špekulácie okolo ďalšieho vývoja na trhu.
Ďalej...
 
Zdražela nám tiež slnečnica
Priemerná nákupná cena slnečnice bola vo februári tohto roka na úrovni 12 956 Sk/t a oproti januáru vyskočila o 15 percent, čo je nárast o 1 689 Sk/t.
Ďalej...
 
Tak málo ošípaných nemali osem desaťročí
Výrazný nárast cien obilnín, ku ktorému došlo po vlaňajšej žatve, prehĺbil dlhodobú krízu v chove ošípaných a takpovediac urýchlil odchod mnohých chovateľov z tohto odvetvia.
Ďalej...
 
Peňazí bolo síce viac, ale...
Vyplatením zostávajúcich platieb na veľké dobytčie jednotky by sa v týchto dňoch prakticky mala uzavrieť výplata priamych podpôr za uplynulý rok.
Ďalej...
 
Fond sa už začína plniť
Od začiatku tohto roka odvádzajú nákupcovia mlieka poplatky do Mliečneho fondu, z ktorého by mala byť financovaná propagácia konzumácie mlieka.
Ďalej...
 
Celá hydina a výrobky
V10. týždni 2008 bola väčšina priemerných odbytových cien sledovaných hydinových produktov v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka nižšia.
Ďalej...
 
Rodinný podnik ako základ Európskej únie
Rodinné podniky zohrávajú kľúčovú úlohu, podstatnou mierou prispievajú k tvorbe hrubého domáceho produktu a zamestnanosti, sú najvýznamnejším prvkom inovácie z hľadiska dlhodobej vízie rozvoja Európy. Majú pevné zázemie v regionálnej a národnej kultúre a vyznávajú také európske hodnoty, ktoré zdieľame všetci spoločne.
Ďalej...
 
Neviditeľní giganti ekonomiky
J. M. Durao Barroso zdôraznil, že rodinné podniky sú dôležité pre Európu tak, ako Európa pre rodinné podnikanie. Hlas rodinných firiem v Bruseli počuť jasne a zrozumiteľne.
Ďalej...
 
Ponuka techniky a trendy
Účinnosť pesticídov veľmi podmieňujú vlastnosti strojov na chemickú ochranu rastlín. Treba presne stanoviť dávku ochrannej látky, dodržať zadanú koncentráciu roztoku, rovnomernosť aplikácie na povrch pôdy alebo ošetrovaných rastlín a vylúčiť úlet pracovnej kvapaliny za hranice ošetrovaného pozemku.
Ďalej...
 
Nákupné ceny ošípaných sú u nás konečne na vzostupe
Na trhu s jatočným hovädzím dobytkom počas 9. týždňa nestačila ani zvýšená ponuka býkov a jalovíc pokryť dopyt. O jatočné kravy bol menší záujem. V porovnaní s 8. týždňom sa nakúpilo o 1,9 percenta viac jatočných býkov. Pri kravách a jaloviciach bol nákup nižší o 7,8 a 12,1 percenta.

Nákupná cena (NC) mladých jatočných býkov sa v 9. týždni vyvíjala rozdielne. V triedach R a P sa oslabila o 2 a 1,8 percenta. Nárast ceny bol zaznamenaný len v triede O (+1,8 percenta).
Ďalej...
 
Prvý med môže byť v apríli
Mierna zima urýchľuje vegetáciu aj činorodosť včiel. Žiaľ, praje tiež množeniu ich úhlavného nepriateľa - klieštika.
Ďalej...
 
Šéfa Agrokomplexu nevybrali
Vo výbere riaditeľa štátneho podniku Agrokomplex - Výstavníctvo Nitra zatiaľ nie je nič nové.
Ďalej...
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 8 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 79 - 104 z 193Valtra 6550 Hitech II
VALTRA T140 + AMAZONE

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten