Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

roh
Hlavné menu
roh
roh
Naši partneri
roh

Webnoviny

roh
Kto je pripojený?
roh
   Práve je pripojených:
  2 Hostí

   Návštevy včera: 264
   Dnes: 237
   Za mesiac: 3585
   Celkom: 443062

predná náprava na Zetor 6718
predná náprava na Zetor 6718
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2011-07-15
noimage
Predám T815 Kontajnérovú
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2007-09-10
ZETOR
ZETOR
(Mechanizácia / Stroje a zariadenia)
2010-01-14

Dopyt po ošípaných sa začal znižovať
Na trhu s jatočným hovädzím dobytkom počas štvrtého týždňa ponuka jatočných zvierat prevýšila dopyt. V porovnaní s druhým týždňom sa nakúpilo menej jatočných býkov o 0,6 percenta a kráv o 3,2 percenta. Pretože v druhom týždni bol priemerný nákup jalovíc, tak mierny nárast v štvrtom týždni znamenal zvýšenie nákupu až o 44,1 percenta.
Ďalej...
 
Aj odbytové ceny mlieka výrazne stúpli
Konzumného mlieka sa spolu v decembri 2007 predalo o 0,6 percenta viac ako v novembri, medziročne predaj stúpol o 7,8 percenta na 16 407 ton. Ceny konzumného mlieka sa medziročne upevnili v priemere o 16,1 percenta.
Ďalej...
 
Zdravotná prehliadka im nie je ľahostajná
V novembri minulého roka Európska komisia navrhla plán na zefektívnenie Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ. Má ísť o akési doladenie reforiem z roku 2003, pričom hlavným cieľom je zlepšiť fungovanie európskeho poľnohospodárstva.
Ďalej...
 
Kvalitná sója zo Zemplína mieri aj do sveta
Zemplínskym pestovateľom sóje počasie v minulom roku neprialo. Hneď po sejbe udreli mrazy, ktoré vystriedalo krupobitie a zavŕšilo netradičné sucho. Obavy producentov sóje o úrodu boli teda oprávnené a potvrdili ich aj samotné výnosy. V medziročnom porovnaní bola priemerná úroda sóje v zemplínskom regióne o pol tony nižšia.
Ďalej...
 
Boj proti klimatickým zmenám
Európska komisia zverejnila balík opatrení, ktorými chce do roku 2020 znížiť objem emisií skleníkových plynov o jednu pätinu a zároveň zvýšiť podiel využívania obnoviteľnej energie o 20 percent.
Ďalej...
 
Mliečna rieka vie byť zradná
K zvyšovaniu mliečnej kvóty pre krajiny EÚ sa podľa našich mliekarov treba stavať opatrne, ale produkciu chcú zvyšovať.
Ďalej...
 
Bez uplatňovania dovozného cla
Nepriaznivé klimatické podmienky na pestovanie obilnín v minulom roku v Európe spôsobili prudké zníženie ich zásob v EÚ. Svetový dopyt po obilninách rastie najmä vďaka stúpajúcej životnej úrovni v rozvíjajúcich sa krajinách, ktorá sa prejavuje vo zvýšenej spotrebe potravinárskych a hlavne kŕmnych obilnín.
Ďalej...
 
Za pokles priamych podpôr môže posilnenie sa koruny
V článku s názvom Roľníci bez živočíšnej výroby sú ukrátení, ktorý bol uverejnený v 2. čísle Týždenníka ROĽNÍCKE NOVINY, sa píše o výhradách súkromne hospodáriacich roľníkov voči výberovým kritériám v rámci Programu rozvoja vidieka na roky 2007 - 2013 a voči výške platieb na ornú pôdu.
Ďalej...
 
Trh s bravčovinou sa zotavuje
Ceny potravín začali rásť už v druhom polroku 2007 a je predpoklad, že budú stúpať i naďalej. Týka sa to aj bravčového mäsa, hoci ceny ošípaných sa dlhodobo pohybujú pod úrovňou výrobných nákladov.
Ďalej...
 
Spracovatelia hamujú vzostup cien mlieka
Cena surového kravského mlieka v posledných mesiacoch rastie, čo teší každého chovateľa dojníc. Aký však bude ďalší vývoj cien mlieka podľa slovenských mliekarov?
Ďalej...
 
Obilím by sme nemali „nadžgávať“ autá
Do nového roku mohli pestovatelia vstúpiť s optimizmom. Ceny rastlinných komodít sa posunuli na zaujímavú úroveň a na nej sa mali aj udržať. Avšak peniaze nie sú všetko. O pestovateľskom úspechu totiž rozhoduje množstvo faktorov. O tom, s čím môžu roľníci počítať a na čo by sa mali pripraviť, hovorí Pavel FILKORN, riaditeľ Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho.
Ďalej...
 
Konečne môžu aj trochu žiť, nielen živoriť
Roľníci, ktorí hospodária na juhu Zemplína, v týchto dňoch spriadajú plány na najbližšiu budúcnosť. Sú odvážnejšie ako po iné roky. Vyššie ceny zrnín a slnečnice im umožnili speňažiť vlaňajšiu úrodu podľa ich očakávaní. Výnimkou ostala iba repka, ktorej cena sa oproti minulým rokom nezmenila.
Ďalej...
 
Obilie už zrejme lacné nebude
Na úroveň spred vlaňajšieho cenového boomu sa už ceny obilnín s najväčšou pravdepodobnosťou nevrátia. Uviedli to predstavitelia Zväzu výrobcov krmív, skladovateľov a obchodných spoločností (ZVKSOS).
Ďalej...
 
Kukurica sa teší obrovskej popularite, význam cukru narastá
December bol už tradične volatilným mesiacom, čo spôsobili najmä vianočné sviatky a koniec roka. Keďže veľa obchodníkov využíva Vianoce na dovolenky, obchodovanie tradične trpí menším objemom a nižšou likviditou. To môže spôsobovať aj výrazné cenové pohyby na trhu, ktoré sú ešte zvýraznené blížiacim koncom roka.
Ďalej...
 
Chcú predávať štátnu pôdu
BRATISLAVA. Nájomcovia štátnych pozemkov, ktorí pôdu využívajú na poľnohospodárske účely, si možno budú môcť tieto parcely odkúpiť za trhovú cenu.
Ďalej...
 
Ceny sa zdvihli až tri roky po vstupe
Vstup do Európskej únie mal byť podľa viacerých odborných štúdií pre slovenské poľnohospodárstvo výhodný. Okrem iného sa totiž od neho očakával rast nákupných cien väčšiny agrárnych výrobkov, ktorý mal v konečnom dôsledku vyústiť do zvýšenia ročných príjmov prvovýrobcov o 7 až 10 miliárd korún.
Ďalej...
 
Roľníci bez živočíšnej výroby sú ukrátení
Je pochopiteľné, že pri rozdeľovaní dotačných prostriedkov nieje možné uspokojiť každého. V poriadku je aj to, že sa podporuje tiež rozvoj živočíšnej výroby. Pochvaľujú si to samostatne hospodáriaci roľníci, ktorí okrem rastlinnej výroby chovajú aj hospodárske zvieratá.
Ďalej...
 
Rok 2008 by mohol byť rokom investícií
Z pohľadu poľnohospodárov divoký rok 2007 priniesol popri mnohých problémoch nepochybne aj pozitíva. Po niekoľkoročnej stagnácii napríklad vzrástli ceny rastlinných komodít. V novembri stála tona potravinárskej pšenice 7171 korún, cena slnečnice sa vyšplhala na 11-tisíc korún a kukurica medziročne zdražela o 7,4 percenta, na 6 561 korún za tonu.
Ďalej...
 
Má sa lepšie ten, kto špekuluje?
V okrese Krupina sú poľnohospodárske podniky stále dôležitým zamestnávateľom. S priemyslom i službami je to totiž v tomto kúte Slovenska biedne.
Ďalej...
 
Biopotraviny nie sú všeliek
Biopotraviny, čiže potraviny vyrobené zo surovín pochádzajúcich z ekologického poľnohospodárstva, si v posledných rokoch získavajú čoraz väčšiu obľubu. Zákazníci po nich siahajú najmä preto, lebo neobsahujú zvyšky pesticídov, majú lepšiu chuť, ich produkcia je šetrná k životnému prostrediu a zvieratá majú v ekochovoch lepšie životné podmienky.
Ďalej...
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 121 - 150 z 193TRACTEUR JOHN DEERE 8210
massey

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten