Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

Kúpim pšenicu, repku,...
Kúpim pšenicu, repku,...
( / Rastlinná výroba)
2011-07-03
diely na kosaÄku MF70
diely na kosačku MF70
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2011-08-26
nádrže na Zetor
nádrže na Zetor
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2011-10-21

Mliečny projekt: čo sa vlečie, nepotečie...
BRATISLAVA - O nízkej spotrebe mlieka a mliečnych výrobkov na Slovensku sa vie a hovorí už veľmi dlho. Tento fakt sa zákonite negatívne prejavuje aj v hospodárení prvovýrobcov a spracovateľov. Preto sa obe tieto skupiny prostredníctvom svojich zväzov - Slovenského mliekarenského zväzu (SMZ) a Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka (SZPM) - rozhodli pripraviť projekt, ktorý by mal prispieť k zvýšeniu spotreby mlieka.
Ďalej...
 
Návrh vínnej reformy nie je celkom „uletený“
Týždenník ROĽNÍCKE NOVINY nedávno uverejnil vyjadrenia ministra pôdohospodárstva Miroslava Jureňu ohľadom návrhu vínnej reformy, ktorý označil za „uletený“. Producenti hrozna z topoľčianskeho regiónu s pánom ministrom v podstatných veciach súhlasia, ale chcú sa dotknúť jedného aspektu, o ktorom by sa mohla začať aj celoslovenská diskusia.
Ďalej...
 
Na veľtrh idú, lebo je to vec tradície
A opäť tu máme ďalší, v poradí už 34. ročník veľtrhu Agrokomplex, najväčšej a najkomplexnejšej prezentácie agropotravinárskeho odvetvia na Slovensku. Je to príležitosť pre firmy, aby sa predviedli so svojou ponukou, ale nie každá ju využíva. Predstaviteľov niektorých spoločností sme oslovili s otázkou, prečo sa zúčastňujú, respektíve nezúčastňujú na tohtoročnom Agrokomplexe.
Ďalej...
 
Pre niekoho bolo sucho požehnaním
MICHALOVCE - V okrese Vranov nad Topľou sa tohtoročná žatva skončila so striedavými výsledkami. Netypický vývoj počasia počas vegetačného obdobia sa podpísal na výške i kvalite úrod, ako aj na priebehu zberových prác.
Ďalej...
 
Štátna pomoc už nepôjde priamo roľníkom
BRATISLAVA - V uplynulom týždni vládny kabinet schválil Nariadenie vlády SR o niektorých podporných opatreniach v pôdohospodárstve, ktorým sa upravujú niektoré podporné opatrenia v pôdohospodárstve formou dotácií a subvencovaných služieb a tovarov. Od 15. augusta, kedy toto nariadenie nadobudlo účinnosť, budú môcť poľnohospodári konečne žiadať o tzv. štátnu pomoc. To znamená napríklad o dotácie na zabezpečenie účasti na výstavách, o dotácie na kontrolu úžitkovosti, o dotáciu na odstraňovanie a likvidáciu živočíšnych vedľajších produktov či o dotáciu na úhradu strát spôsobených prírodnými katastrofami.
Ďalej...
 
Jačmeň ide na dračku
MICHALOVCE - Sladovňa Michalovce nakúpila zatiaľ zhruba 20-tisíc ton sladovníckeho jačmeňa, čiže polovicu z plánovaného množstva 40-tisíc ton.
Ďalej...
 
Nižšiu úrodu kompenzujú ceny
Tohtoročné extrémne sucho a horúčavy sa negatívne podpísali aj na úrodách samostatne hospodáriacich roľníkov. S otázkou, ako dopadla žatva v jednotlivých regiónoch Slovenska, sme oslovili niektorých členov predstavenstva a súčastne regionálnych predsedov Združenia vlastníkov pôdy a agropodnikateľov Slovenska.
Ďalej...
 
Rajčiaky a papriku sme kupovali výhodnejšie
V 32. týždni sa v porovnaní s 31. týždňom oslabila nákupná cena skorej mrkvy o 5,5 percenta, na 7,25 Sk/kg. Priemerná nákupná cena zeleru s vňaťou sa posilnila o 6,2 percenta, na 5,13 Sk/ks. V ponuke bol aj petržlen bez vňate, ktorého cena sa pohybovala okolo 20 Sk/kg.
Ďalej...
 
Priebeh žatvy bol vraj dobrý
BRATISLAVA - Hoci priebeh žatvy nie je taký rýchly, ako sa predpokladalo, podľa Vladimíra Palšu, štátneho tajomníka... (Roľnícke noviny, č. 32, 10. augusta 2007)
Ďalej...
 
Úvery za vyše 2,3 miliardy Sk
BRATISLAVA - Za prvý polrok tohto roka poskytla Tatra banka poľnohospodárom špeciálne úvery za viac ako 2,3 miliardy... (Roľnícke noviny, č. 32, 10. augusta 2007)
Ďalej...
 
Ceny mäsových výrobkov boli nižšie
V období od 23. do 29. júla 2007 sa odbytové ceny mäsa a mäsových výrobkov v priemere zvýšili. Pri mäse z býkov to bolo o 0,2 percenta, pri bravčovom mase o 7,1 percenta a pri mäsových výrobkoch o 5,5 percenta. V priemere sa však oslabili ceny mäsa z kráv (o 0,2 percenta) a údeného mäsa (o 3,9 percenta).
Ďalej...
 
Na obchodovanie vo svete aj naďalej výrazne vplýva počasie
Alfou a omegou obchodníkov s obilninami bolo v júli počasie. Horúčavy a sucho zo začiatku mesiaca vystriedali silné prehánky, a to najmä v USA, čo je pre trhy rozhodujúce.
Ďalej...
 
Vitajte na portály www.polnohospodari.sk
Vitajte na portály www.polnohospodari.sk. Tento portal je zameraný na sprístupnenie informácií poľnohospodárom. Hlavnou úlohou je umožiť vzájomnú výmenu informácií v tomto špecifickom sektore a sprístupnenie inzertného systému, ktorý bude zameraný na predaj komodít v tomto sektore. Kedže tento portál je zameraný pre širokú verejnosť, veľmi radi privítame Vaše pripomienky a návrhy.
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 181 - 193 z 193Belarus
Zetor Crystal 12045

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten