Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

brúsky
brúsky
( / Mechanizácia)
2010-11-29
nádrže na Zetor
nádrže na Zetor
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2013-04-10
CLAAS MEGA 218
CLAAS MEGA 218
( / Mechanizácia)
2008-12-15

Rastie len hospodárstvo
Demografický vývoj na Slovensku môže predstavovať tikajúcu časovanú bombu

Životná úroveň citeľne neklesne, lebo je stále ešte dosť nízka. Prestane ale rásť.

Napriek súčasnému rýchlemu ekonomickému rastu štát stále nebude mať dostatok zdrojov, aby dokázal plniť potreby obyvateľov vo výrazne väčšej miere, než v súčasnosti, zhodli sa oslovení ekonómovia.
Ďalej...
 
Žatva bola zložitá...
Žatva bola zložitá, dlhá a drahá. Tak charakterizoval priebeh žatvy v levickom regióne Ing. Ján Pásztor, podpredseda Združenia vlastníkov pôdy a agropodnikateľov Slovenska (ZVPAS) a podpredseda regionálneho ZVPAS v Leviciach.
Ďalej...
 
Cena ošípaných sa naďalej upevňuje
Na trhu s jatočným hovädzím dobytkom sa počas 34. týždňa začal zvyšovať dopyt po býkoch. Pri kravách a jaloviciach bola výrazná prevaha ponuky nad dopytom. V porovnaní s 30. týždňom sa nakúpilo býkov spolu menej o 4 percentá. Pri kravách a jaloviciach bol nákup vyšší až o 69 a 50 percent.
Ďalej...
 
Prvé zmluvy sú už podpísané
Minister pôdohospodárstva Stanislav Becík rozhodol, aby sa začali podpisovať prvé zmluvy so žiadateľmi o podporu z Programu rozvoja vidieka (PRV).
Ďalej...
 
Nová správa odhaľuje skutočnú cenu biopalív v Latinskej Amerike

Brusel (Belgicko) / Porto Alegre (Brazília) / Montevideo (Uruguaj). 12. september 2008 – Rapídny rozvoj biopalív v Latinskej Amerike podporuje zisky veľkopodnikateľov, avšak neprináša úžitok pre miestnych ľudí, píše sa v novej správe vydanej 10. septembra 2008 Spoločnosťou priateľov Zeme (Friends of the Earth International - FoEI).

Ďalej...
 
Na dlhých tratiach sa lepšie beží v skupine ako osamote
Pred časom sme písali o súčasných aktivitách potravinárov na Slovensku. Na ich postoj k zvyšovaniu cien potravinárskych výrobkov, ako i k verejnej informačnej kampani o zdravom životnom Štýle, sme sa tentoraz spýtali Jarmily HALCAŠOVEj, riaditeľky Potravinárskej komory Slovenska (PKS).

V parlamente bol schválený vládny návrh zákona o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch s účinnosťou od l. januára 2009. Aký je postoj PKS k tomuto zákonu? Pomôže členom komory pri vyjednávaní o cenách a podmienkach dodávok tovaru do veľkých obchodných systémov?
Ďalej...
 
Nákupná cena dobytka aj ošípaných sa posilní
Na trhu s jatočným hovädzím dobytkom sa trend z predchádzajúceho obdobia zmenil. Počas 30. týždňa sa začal znižovať dopyt po zvieratách. Prevaha dopytu nad ponukou sa prejavila najmä pri mladých býkoch. V porovnaní s 28. týždňom sa ich nakúpilo o 20,8 percenta menej. Pri kravách a jaloviciach bol nákup vyšší o 21 a 4 percentá.
Ďalej...
 
Európsky parlament podporuje mladých
V súčasnom období si celá Európska únia, s výnimkou Slovenska, uvedomuje dôležitosť udržania, respektíve pritiahnutia mladých ľudí na vidiek, pretože vidiecka populácia starne a počet obyvateľstva žijúceho v dedinách rapídne klesá.
Ďalej...
 
Žatva? Boj techniky s počasím!
Dažde a silný vietor, ktoré sa u nás vyskytli v druhej polovici júla, napáchali na úrode obrovské škody. Hoci ešte nie sú vyčíslené, už dnes sa hovorí o desiatkach miliónov korún.
Ďalej...
 
Niektoré rany nemôže zahojiť žiadna náplasť
Cukrovarnícka spoločnosť Eastern Sugar Slovensko a zhruba stovka pestovateľov, ktorí dodávali cukrovú repu do tohto cukrovaru, dostali v uplynulých dňoch približne dve miliardy korún z reštrukturalizačného fondu, vytvoreného v súlade s plánovaným obmedzením výroby cukru v Európskej únii.
Ďalej...
 
Ceny na Rotterdamskej burze
Ceny štandardných dodávok zemiakov s priemerom hľúz 40 až 50 milimetrov určených na ďalšie spracovanie (fritovanie) sa v 20. týždni na Rotterdamskej burze pohybovali od 10 do 12 eur/100 kilogramov (od 3,18 do 3,81 Sk/kg).
Ďalej...
 
Ceny zrnovín od producentov klesli
Pod vplyvom marcového poklesu svetových cien kŕmnej pšenice sa v apríli aj na Slovensku jej cena znížila, čo viedlo až k 12-násobnému nárastu obchodovania oproti marcu tohto roka.
Ďalej...
 
Bez spolupráce roľníci nemôžu prosperovať
Delegáti Zväzu poľnohospodárskych družstiev a obchodných spoločností SR sa na nedávnej konferencii nezaoberali len aktuálnymi problémami nášho agrárneho odvetvia, ale zároveň aj spomínali. Práve v tomto období totiž uplynie štyridsať rokov od založenia Slovenského zväzu družstevných roľníkov, ktorý bol predchodcom súčasnej organizácie.
Ďalej...
 
Financujú aj ochranu prírody
Súčasná situácia v chove rýb na Slovensku je pre podnikateľov v rybnom priemysle nepriaznivá. Za ostatných šesť rokov do tohto odvetvia nesmerovali žiadne podpory z národných zdrojov. Českí a maďarskí chovatelia sladkovodných nížinných rýb sa však práve vďaka domácej podpore dokázali už vlani vysporiadať so zvýšenými cenami vstupov.
Ďalej...
 
Rovnaký meter na všetkých
Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora bude presadzovať rozvojovú agrárnu politiku a naďalej sa mieni podieľať na riešení otázok, súvisiacich s usmerňovaním agropotravinárskeho trhu a tvorbou podnikateľského prostredia.
Ďalej...
 
OECD očakáva obdobie vysokých cien potravín
Už niekoľko mesiacov trvá obdobie neustáleho zvyšovania cien potravín. Obchody to robia niekedy nenápadne, ceny zvyšujú postupne počas jedného - dvoch týždňov, no sú prípady, kedy ceny nekompromisne rastú každý druhý deň.
Ďalej...
 
Pre zdravší chlieb
Výživa ľudstva by bola bez obilia nemysliteľná. Aj počiatky civilizácie bezprostredne súvisia s kultivovaním pšenice, jačmeňa a ďalších obilnín. Stalo sa tak už pred desaťtisíc rokmi v „neolitickej revolúcii“.
Ďalej...
 
Načrtli východiská z krízy
Delegácia Zväzu spracovateľov dreva SR, v ktorej boli aj zástupcovia š. p. Lesy SR, sa stretla s ministerkou pôdohospodárstva Zdenkou Kramplovou. Cieľom tohto rokovania bolo nájsť východisko z vážnej situácie, ktorú spôsobili objektívne faktory na trhu drevom.
Ďalej...
 
Rozhodujú politici alebo odborníci?
Ak bude pripravované nariadenie Európskej komisie o využívaní prípravkov na ochranu rastlín schválené v navrhovanej podobe, povedie k obmedzeniu intenzifikácie rastlinnej výroby. Vyradenie 60 až 80 percent účinných látok, ktoré sú v súčasnosti dostupné na trhu Európskej únie, sa výrazne dotkne aj našich prvovýrobcov.
Ďalej...
 
Zázrak: syr, čo nie je z mlieka
Dnešná doba je naozaj plná zázrakov: v supermarketoch dostať párky bez mäsa, čokoládu bez kakaa, a čoraz väčším hitom je i syr, ktorý má k mliečnemu výrobku blízko len vtedy, ak vedľa nejakého leží na pulte.
Ďalej...
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 31 - 60 z 193трактор videos showing  ih 1086 with dualls pulling tractors
zetor 2511

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten