Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

roh
Hlavné menu
roh
roh
Naši partneri
roh

Webnoviny

roh
Kto je pripojený?
roh
   Práve je pripojených:
  2 Hostí

   Návštevy včera: 264
   Dnes: 237
   Za mesiac: 3585
   Celkom: 443062

noimage
Predám kukuricu.
(Rastlinná výroba / Rastlinné produkty)
2008-10-28
kapota modrá na Zetor 4 valec
kapota modrá na Zetor 4 valec
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2011-07-15
kapota na Zetor 6911
kapota na Zetor 6911
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2011-08-26

Nákupné ceny neskorých konzumných zemiaky prudko klesli
V prvom aprílovom týždni sa priemerná nákupná cena neskorých konzumných zemiakov od domácich pestovateľov prepadla na úroveň 4,45 Sk/kg. Podobne aj NC zemiakov (nepraných, v 25-kilogramových baleniach) predávaných do sietí hyper- a supermarketov, sa oproti predchádzajúcemu týždňu prudko znížili a väčšinou sa pohybovali v rozpätí od 4 do 5 Sk/kg.
Ďalej...
 
Obilniny na maxime
Ceny obilnín na Slovensku boli v marci tohto roka vysoko nad úrovňou predchádzajúcich rokov. Príčinou vysokých cien sú nízke svetové zásoby, rastúca spotreba obilnín a zvýšený dopyt po obilninách a kukurici ako alternatívnych zdrojoch energie.
Ďalej...
 
Angličania sa sťažujú na prasačí smrad z Nemecka
Obyvateľom Veľkej Británie kontinentálna časť Európy nebýva zvlášť po chuti. Tentoraz k tomu majú navyše ďalší pádny dôvod. Od juhu Anglicka až po Londýn vanie z európskeho kontinentu už od minulého piatku hnilobný zápach. Môže zaň východný vietor a nemecké ošípané.
Ďalej...
 
Aj majster tesár sa raz sekne, ale...
Bohužiaľ, akosi sa už stáva pravidlom, že agrárne odvetvie „upúta“ záujem verejnosti len vtedy, keď má nejaké problémy. Tentoraz sa stredobodom záujmu stal klasický mor ošípaných, ktorý veterinári zistili v chovoch ošípaných v Dolných Semerovciach (okres Levice) a v Jesenskom (okres Rimavská Sobota).
Ďalej...
 
Ukrajiny sa nemusíme báť - nepohryzie nás
V predstavách našincov predstavuje Ukrajina krajinu s obrovským agrárnym potenciálom. Ako ho naši susedia využívajú, s čím chcú prekvapiť Európu i svet a aké sú slovensko-ukrajinské väzby v „zelenom“ odvetví, o tom sme sa porozprávali s Michajlom CLADYJOM, predsedom Národnej poľnohospodárskej komory Ukrajiny.
Ďalej...
 
„Krížové plnenie“ nemusí byť pre roľníkov strašiakom
Od budúceho roku už nebude „krížové plnenie“ iba strašiakom s možnou kontrolou jeho dodržania, ale pre všetkých poľnohospodárov uchádzajúcich sa o podpory z EÚ sa stane tvrdou realitou, podmieňujúcou ich vyplácanie.
Ďalej...
 
Ceny hydiny by mali vzrásť
Ceny chladenej hydiny by mali zhruba od polovice mája stúpnuť. Uviedol to po utorkovom valnom zhromaždení Únie hydinárov Slovenska jej predseda Ľubomír Roman.
Ďalej...
 
Agrárne veľtrhy lámali doterajšie rekordy
Drobné ozdôbky vyrobené z včelieho vosku, traktory s kolesom vyšším než ľudská postava, poľovnícke trofeje či živé zvieratá - to všetko mohli návštevníci brnianskych veľtrhov Techagro, Animal Vetex a Silva Regina vidieť na jednom mieste v priebehu niekoľkých minút. Za širokým záberom výstavy stál rekordný počet zúčastnených firiem, ktoré zas pritiahli rekordný počet návštevníkov.
Ďalej...
 
Paleta agrárnych podpôr sa opäť rozšírila
Od nášho vstupu do EÚ sa jar nenesie len v znamení jarných prác, ale aj podávania žiadostí o agrárne podpory. O tom, kedy a za akých podmienok sa budú podávať tie tohtoročné, sme hovorili s Andrejom GAJDOŠOM, riaditeľom Odboru priamych a environmentálnych podpôr Pôdohospodárskej platobnej agentúry.
Ďalej...
 
Máta ich (ne) kvalita potravín
Slovenskí strážcovia kvality potravín zo Štátnej veterinárnej správy SR v minulom roku odovzdali Rýchlemu výstražnému systému (RVS), ktorý už roky funguje v členských krajinách Európskej únie, 61 informácií o nekvalitných potravinách v slovenských obchodoch.
Ďalej...
 
Oziminy sú vo výbornej kondícii
Vhodné podmienky a priebeh počasia na jeseň roku 2007 až do konca novembra umožnili pestovateľom bezproblémovú sejbu ozimných obilnín. Jeseň bola dostatočne vlhká, teplá a dlhá. Mrazy sa až do konca novembra vyskytli len sporadicky a boli slabé, dokonca aj vo vyšších polohách.
 
Predaju z dvora nepraje legislatíva...
Ak si chce návštevník slovenského vidieka v súčasnosti kúpiť produkt živočíšnej či rastlinnej výroby od tamojšieho poľnohospodára, môže tak urobiť len takpovediac „načierno“. Slovenská legislatíva totiž prakticky neumožňuje roľníkom realizovať takzvaný predaj zo dvora.
Ďalej...
 
Zemiaky - bariéra proti hladu
Organizácia spojených národov chce v rozvojových krajinách zvýšiť povedomie o význame zemiakov ako základnej potraviny. Preto rok 2008 vyhlásila za Medzinárodný rok zemiakov. Táto plodina je totiž veľmi užitočná pri zabezpečovaní potravinovej bezpečnosti a pri znižovaní chudoby.
Ďalej...
 
O čerstvé drobné ovocie u nás nie je záujem
Spoločnosť Agromix Sedliská patrí medzi tie spoločnosti stredného Zemplína, ktoré využívajú potenciál tamojšej pôdy a umu ľudí. Medzi jej výrobné činností patrí zmiešané hospodárstvo a pestovanie ovocia. V ostatnom období sa spoločnosť zaradila do systému integrovanej produkcie ovocia a v budúcom období sa chcú špecializovať na ekologickú výrobu.
Ďalej...
 
Ceny obilnín podopreli celé agrárne odvetvie
V dôsledku výrazného rastu cien sa obilie stalo prakticky z večera na ráno stredobodom pozornosti celej spoločnosti. Na to, ako tento zvýšený záujem vnímajú a ako sa s ním vyrovnávajú samotní pestovatelia, sme sa opýtali Jozefa URMINSKÉHO, predsedu Združenia pestovateľov obilnín a predsedu PPD Prašice (okres Topoľčany).
Ďalej...
 
Prečo podporuje rodinné farmy?
V predchádzajúcej rubrike v článku „Rodinný podnik ako základ Európskej únie“ sme rozviedli vyhlásenia J. M. Durao Barrosa k tendenciám vývoja a podpore rodinných podnikov v rámci EÚ.
Ďalej...
 
Chcú bioelektráreň, ale aj mladých roľníkov
Poľnohospodárske družstvo Vinohrady Choňkovce, hospodáriace na juhovýchodnom výbežku Vihorlatských vrchov, sa už dlhé roky snaží hospodáriť tak, aby využilo všetok potenciál, ktorý mu chotár poskytuje.
Ďalej...
 
Budúcnosť patrí najmä podnikavým
Zánik upadajúcich podnikov a ich preberanie schopnými subjektami sú normálne súčasti hospodárskeho života v trhovej ekonomike. V slovenskom poľnohospodárskom odvetví však až o takú samozrejmosť nejde, hoci aj v tomto smere už máme pozitívne príklady.
Ďalej...
 
Ovčie mlieko už tečie prúdom
Jeden z našich najväčších chovateľov oviec - Roľnícke družstvo Terchová - predal pred veľkonočnými sviatkami sedemsto jahniat.
Ďalej...
 
Regulácia reťazcov je zatiaľ v nedohľadne
Ambiciózny návrh zákona o regulácii obchodných reťazcov, ktorý predložili poslanci za ČSSD, sa v českej vláde nestretol s pochopením. Novela, na tvorbe ktorej spolupracovala aj Potravinárska komora ČR, napriek tomu poputuje do Poslaneckej snemovne.
Ďalej...
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 61 - 90 z 193John Deere 6620 autopowr
Claas Jaguar 980

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten