Header Pic Header Pic
Header Pic
 
Header Pic
Header Pic Header Pic
Header Pic

noimage
oprava a ND
( / Mechanizácia)
2012-10-04
vzpera na zetor
vzpera na zetor
(Mechanizácia / Náhradné diely)
2012-07-13
noimage
Výrobky z ovčieho mlieka
(Živočíšna výroba / Živočíšne produkty)
2011-04-14

Ponuka techniky a trendy
Účinnosť pesticídov veľmi podmieňujú vlastnosti strojov na chemickú ochranu rastlín. Treba presne stanoviť dávku ochrannej látky, dodržať zadanú koncentráciu roztoku, rovnomernosť aplikácie na povrch pôdy alebo ošetrovaných rastlín a vylúčiť úlet pracovnej kvapaliny za hranice ošetrovaného pozemku.
Ďalej...
 
Nákupné ceny ošípaných sú u nás konečne na vzostupe
Na trhu s jatočným hovädzím dobytkom počas 9. týždňa nestačila ani zvýšená ponuka býkov a jalovíc pokryť dopyt. O jatočné kravy bol menší záujem. V porovnaní s 8. týždňom sa nakúpilo o 1,9 percenta viac jatočných býkov. Pri kravách a jaloviciach bol nákup nižší o 7,8 a 12,1 percenta.

Nákupná cena (NC) mladých jatočných býkov sa v 9. týždni vyvíjala rozdielne. V triedach R a P sa oslabila o 2 a 1,8 percenta. Nárast ceny bol zaznamenaný len v triede O (+1,8 percenta).
Ďalej...
 
Prvý med môže byť v apríli
Mierna zima urýchľuje vegetáciu aj činorodosť včiel. Žiaľ, praje tiež množeniu ich úhlavného nepriateľa - klieštika.
Ďalej...
 
Šéfa Agrokomplexu nevybrali
Vo výbere riaditeľa štátneho podniku Agrokomplex - Výstavníctvo Nitra zatiaľ nie je nič nové.
Ďalej...
 
Zeleninárov spasia len našské, domáce chute
Slovenskí pestovatelia zeleniny neboli príliš dobre pripravení na vstup do Európskej únie a na príchod obchodných reťazcov. To sa potom prejavilo aj na znížení nákupných cien zeleniny v roku 2004. Ich pokles bol taký výrazný, že pestovatelia museli napríklad kapustu zaorávať a cibuľu kompostovať. Niet divu, že pestovateľská plocha zeleniny sa následne znížila z 25-tisíc na necelých 10-tisíc hektárov. S Petrom HORVÁTHOM, predsedom Slovenskej zeleninárskej únie, sme však hovorili najmä o súčasnej situácii a o perspektívach slovenského zeleninárstva.
Ďalej...
 
Ceny ošípaných pôjdu hore, žiaľ, neskoro
Začiatkom minulého roku, kedy ceny ošípaných klesli až na či pod 30 korún za kilogram živej hmotnosti, chovatelia hovorili, že rok 2007 bude pre toto odvetvie zlomový. Ukázalo sa, že mali pravdu. Žiaľ, situácia sa vyvinula v neprospech prvovýrobcov.
Ďalej...
 
Cena mlieka opäť láme rekordy
Cena surového kravského mlieka od septembra minulého roka neustále rastie. V januári tohto roka jeho priemerná nákupná cena dosiahla 11,80 Sk za kilogram. V porovnaní s decembrom 2007 sa výrazne upevnila (+4,8 percenta). Oproti januáru minulého roka cena mimoriadne stúpla (+24,1 percenta, to je o 2,29 Sk za kilogram). Tým cena mliečnej suroviny dosiahla najvyššiu historickú hodnotu.
Ďalej...
 
Chceli by predať viac strojov
Obnova strojového parku v našich poľnohospodárskych podnikoch je pomalá. Predajcovia poukazujú na stále vysoký priemerný vek používanej techniky a dúfajú v oživenie obchodov.
Ďalej...
 
Pribudla im ďalšia perla na náhrdelníku
V poslednom období do nášho agropotravinárskeho trhu vstupuje čoraz viac silných investičných či strategických podnikateľských skupín, a to domácich i zahraničných.
Ďalej...
 
Záujem o bionaftu rastie
V obci Báb pri Nitre vyrastie nový závod na výrobu metylesteru repkového oleja (MERO) s ročnou kapacitou 16-tisíc ton.
Ďalej...
 
Fómové černanie spôsobuje poľahnutie stoniek repky
ómové černanie stoniek (Phoma lingam) je ochorenie, ktoré sa často vyskytuje v repke a spôsobuje najväčšie škody spomedzi všetkých jej chorôb.

Cez uplynulú jeseň a zimu boli celkovo dobré podmienky na rozvoj spomenutého ochorenia, lebo boli vysoké teploty a vlhko. Zvládnutie tejto choroby je dôležité pre dosiahnutie vysokých úrod.
Ďalej...
 
Mnohé dobré myšlienky sa u nás ešte neujali
Kým západoeurópski roľníci predávajú väčšinu svojich výrobkov prostredníctvom spoločných odbytových družstiev a organizácií, na Slovensku je situácia opačná.
Ďalej...
 
Hľadajú kormidelníka vlajkovej lode
Príspevková organizácia Agrokomplex - Výstavníctvo Nitra sa v úvode tohto roka premenila na štátny podnik. Bude táto zmena znamenať aj výmenu vo vedení tejto úspešnej firmy?
Ďalej...
 
Skorý osev by mal byť výhodou
Pekné počasie vylákalo do polí aj poľnohospodársku techniku. Najmä roľníci z juhu Slovenska už prihnojujú oziminy, pripravujú pôdu pod jariny a niekde začali aj siať.
Ďalej...
 
Vysoké ceny zrnín berú hydinárom krídla
Rekordné ceny zrnín, ktoré sa na túto úroveň dostali po vlaňajšej žatve, určite potešili všetkých pestovateľov. Ale takýto vývoj má aj odvrátenú stranu, ktorou sú vysoké ceny krmív. A keďže ich nárast nie je primerane kompenzovaný rastom odbytových cien živočíšnych komodít, sme svedkami ďalšej redukcie chovov ošípaných, no a ako vyplýva z našej ankety, podobný osud hrozí aj chovu hydiny.
Ďalej...
 
Bude obilie drahšie?
Nákupná cena potravinárskej pšenice od producentov bola v januári 2008 na úrovni 7 465 Sk za tonu, respektíve o 2,5 percenta (179 Sk/t) vyššia ako v decembri 2007 a podľa respondentov PPA-ATIS sa naďalej očakáva jej posilnenie.
Ďalej...
 
Má to byť injekcia aj pre živočíšnu výrobu
V súčasnosti stoja poľnohospodári na prahu veľmi dôležitého obdobia, kedy majú možnosť získať významnú podporu z verejných zdrojov v rámci Programu rozvoja vidieka na roky 2007 až 2013. Celkovo ide o viac ako 2,5 miliardy korún.
Ďalej...
 
Platia daň za to, že sa im trochu darí
Poľnohospodári sa už tradične predjarnými prácami zásobujú osivom, priemyselnými hnojivami a chemickými ochrannými prostriedkami. Teraz ich to však stojí podstatne viac ako pred rokom.
Ďalej...
 
Platby na dobytčie jednotky
Minuloročné priame platby sa prvýkrát vyplácali, resp. vyplácajú, aj v podobe platieb na veľkú dobytčiu jednotku (VDJ). Avšak kým podpory na plochu či na ornú pôdu už majú roľníci na účtoch, platby na VDJ dostávajú ešte len teraz.
Ďalej...
 
Na ošípané budeme asi už len spomínať...
Chov ošípaných, ktorý bol vždy neodmysliteľnou súčasťou slovenského poľnohospodárstva, prestáva byť pre našich chovateľov - aj pre tých najväčších a najlepších -zaujímavý a tak húfne likvidujú svoje chovy. Ako vyplýva aj z našej ankety, môže za to dlhodobo nízka cena jatočných ošípaných, ktorá prakticky už od konca roka 2006 neprekročila úroveň výrobných nákladov.
Ďalej...
 
<< Začiatok < Predchádzajúca 1 2 3 4 5 6 7 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 91 - 120 z 193Valtra T190 + Kuhn plough
John Deere Model A 1947

roh
Prihlásenie
roh

roh
Anketa
roh
Čo by Vás najviac zaujalo v našom pripravovanom E-SHOPe?
 
Header Pic
left unten right unten